PM Kisan Yojana 14th Installment Has Not Yet Come In Account: ১৪ কিস্তিৰ ২০০০ টকা একাউণ্টত নাহিল, ইয়াৰ কাৰণ কি, সম্পূৰ্ণ ৰিপৰ্ট কি?

by Dhrubajyoti Haloi

PM Kisan Yojana 14th Installment Has Not yet Come In Account: আপুনিও  সেইসকল কৃষকৰ  ভিতৰত  আছেনে যিসকলে 27 জুলাই, 20 ₹ 2,000 বাবে 14th কিস্তিৰ ৰ PM Kisan Yojana তাৰিখে প্ৰকাশিত 2 পিএম কিষাণ যোজনাৰ ১৪ কিস্তি এতিয়াও একাউণ্টত অহা নাই  ।

আহক আমি আপোনাক কওঁ যে,  পি এম কিষাণ যোজনা ১ চতুৰ্থ কিস্তিৰ অধীনত আপোনাৰ  হিতাধিকাৰীৰ অৱস্থা  পৰীক্ষা কৰিবলৈ  আপুনি আপোনাৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ বা আবেদন নম্বৰ  আপোনাৰ লগত ৰাখিব লাগিব  যাতে আপুনি আপোনাৰ পেমেণ্টৰ অৱস্থা সহজে পৰীক্ষা কৰিব পাৰে আৰু লেখাটোৰ শেষ পদক্ষেপত আমি আপোনাক  দ্ৰুত লিংক  প্ৰদান কৰিম যাতে আপুনিও সহজে অনুৰূপ লেখাসমূহ লাভ কৰিব পাৰে আৰু তাৰ সুবিধা ল’ব পাৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ চতুৰ্দশ কিস্তি এতিয়াও একাউণ্টত অহা নাই- গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ

আঁচনিৰ নাম পি এম কিষাণ যোজনা
প্ৰবন্ধৰ নাম  PM Kisan Yojana 14th Installment এতিয়াও একাউণ্টত অহা নাই?
প্ৰবন্ধৰ প্ৰকাৰ শেহতীয়া আপডেট
পি এম কিষান ১৪ কিস্তিৰ মুক্তি অন? ২৭ জুলাই, ২০২৩
PM Kisan 15th Installment মুক্তি পাব অন? নৱেম্বৰ , ২০২৩ ( আশা কৰা হৈছে )
ধৰণ অনলাইন
বিতং তথ্য অনুগ্ৰহ কৰি লেখাটো সম্পূৰ্ণৰূপে পঢ়ক।

PM Kisan Yojana 14th Installment এতিয়াও একাউণ্টত অহা নাই?

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ  বাবে নিবেদিত এই লেখাটোত আমি আপোনালোক সকলো  কৃষক ভাই-ভনীক  উষ্ম আদৰণি জনাইছো যিসকল PM K is an Yojana 14th Installment Has not yet Come In Account and  that is why we In this article, আমি PM Kisan Yojana 14th Installment Has Not Yet Come In Account  সম্পৰ্কীয়  আপডেটৰ  বিষয়ে বিতংভাৱে ক’ম  ।

এই লেখাটোত আমি আপোনাকো ক’বলৈ চেষ্টা কৰিম যে আপুনি কেনেকৈ  আপোনাৰ হিতাধিকাৰীৰ অৱস্থা  পৰীক্ষা কৰিব পাৰে  যাতে আপুনি নিজেই আপোনাৰ পেমেণ্টৰ অৱস্থা  পৰীক্ষা কৰিব পাৰে আৰু এই আঁচনিৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে।

লেখাটোৰ শেষ পদক্ষেপত আমি আপোনাক  দ্ৰুত লিংক  প্ৰদান কৰিম যাতে আপুনিও সহজে অনুৰূপ লেখাসমূহ লাভ কৰিব পাৰে আৰু তাৰ সুবিধা ল’ব পাৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ চতুৰ্দশ কিস্তি এতিয়াও হিচাপত অহা নাই – ইয়াৰ মূল কাৰণ কি?

ইয়াত কওঁ যে  প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ  অধীনত  , খেতিয়ক ভাই-ভনীৰ ১৪ কিস্তিৰ  ₹  ২০০০ টকাৰ  আঁৰৰ  মূল কাৰণ  তেওঁলোকৰ একাউণ্টত অহা নাই  , যিটো তলত দিয়া ধৰণৰ –

  • কৃষকসকলে সময়মতে  PM কিষাণ ই কেৱাইচি  কৰি নিদিয়া ,
  • সময়মতে  মাটিৰ বীজ সিঁচাৰ  কাম নকৰা ,
  • আধাৰ  কাৰ্ডৰ  সৈতে আপোনাৰ  বেংক একাউণ্ট  লিংক  নকৰা ,
  • এন পি চি আইৰ  সৈতে বেংক একাউণ্ট সংযোগ  নকৰা  আৰু 
  • বেংক একাউণ্ট  আদিত   Spelling Errors  শুধৰোৱা হোৱা নাই 

ওপৰত উল্লেখ কৰা সকলোবোৰেই  মূল কাৰণ  যাৰ বাবে একাংশ কৃষকে  চতুৰ্দশ কিস্তিৰ বাবে ধন পোৱা নাই আৰু যদি আপুনি এতিয়াও এই সমস্যাবোৰ সমাধান কৰে, তেন্তে  ১৪ কিস্তিৰ  ₹  ২০০০ টকা  আপোনাৰ বেংক একাউণ্টত  আহিব  পাৰে ৷

পি এম কিষাণ যোজনাৰ ১৪ কিস্তিৰ হিতাধিকাৰী তালিকা এতিয়াও একাউণ্টত অহা নাই কেনেকৈ পৰীক্ষা কৰিব?

চতুৰ্দশ কিস্তিৰ  অধীনত প্ৰকাশ পোৱা  হিতাধিকাৰীৰ তালিকা  পৰীক্ষা কৰিব বিচৰা সকলো হিতাধিকাৰীয়ে  এই পদক্ষেপসমূহ  মানি চলিব লাগিব  যিবোৰ তলত দিয়া ধৰণৰ –

  • PM Kisan Yojana 14th Installment Has Not yet Come In Account PM Kisan ৰ 14th কিস্তিৰ হিতাধিকাৰী তালিকা  পৰীক্ষা আৰু ডাউনলোড কৰিবলৈ  প্ৰথমে ইয়াৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ  হোম পেজলৈ যাব লাগিব  , যিটো তলত দিয়া ধৰণে হ’ব –

  • হোম পেজলৈ অহাৰ পিছত আপুনি  Farmer Corner ৰ বিকল্প পাব ,  যিটো এনেকুৱা হ’ব –
  • এই শিতানত আপুনি হিতাধিকাৰী তালিকাৰ বিকল্প পাব, য’ত আপুনি ক্লিক কৰিব লাগিব।

  • এতিয়া ইয়াত বিচৰা সকলো তথ্য প্ৰৱেশ কৰিব লাগিব ,
  • ইয়াৰ পিছত আপুনি  submit ৰ বিকল্পত ক্লিক কৰিব লাগিব , তাৰ পিছত আপোনাক সম্পূৰ্ণ Ben eficiary List দেখুৱাব  , যিখন এনেকুৱা হ’ব 

  • শেষত এতিয়া এই তালিকাত আপোনাৰ নামটো সহজেই পৰীক্ষা কৰি এই আঁচনিৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব।

উপৰোক্ত সকলো পদক্ষেপ অনুসৰণ কৰাৰ পিছত আপোনালোক সকলো ভাই- ভনীয়ে সহজেই  তেওঁলোকৰ  হিতাধিকাৰী তালিকা  পৰীক্ষা কৰি ইয়াৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব।

উপসংহাৰ

এই লেখাটোত আমি দেশৰ  সকলো  কৃষক ভাই- ভনীক PM Kisan Yojana 14th Installment Has N o t Yet Come In Account  ৰ বিষয়ে বিতংভাৱে কোৱাই  নহয়  , হিতাধিকাৰী তালিকা  পৰীক্ষা কৰাৰ বিষয়েও বিতংভাৱে জনাইছো যাতে আপুনি… সহজেই  হিতাধিকাৰীৰ তালিকা  পৰীক্ষা কৰি ইয়াৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে।

শেষত আমি আশা কৰোঁ যে আপোনালোকে এই লেখাটো বহুত ভাল পাইছে  , যাৰ বাবে আপোনালোকে এই লেখাটো লাইক , শ্বেয়াৰ আৰু কমেন্ট  কৰিব ৷

দ্ৰুত লিংক

অফিচিয়েল ৱেবছাইট _ ইয়াত ক্লিক কৰক
আমাৰ টেলিগ্ৰাম Group ত যোগদান কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
হিতাধিকাৰীৰ তালিকা পৰীক্ষা কৰিবলৈ প্ৰত্যক্ষ লিংক ইয়াত ক্লিক কৰক

Related Posts

Leave a Comment