Assam Direct Recruitment 2024 Application Form Correction: তৃতীয় আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ ১২৬০০ পদৰ বাবে আপোনাৰ আবেদন শুধৰণি কৰক

Assam Direct Recruitment 2024: তৃতীয় আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ ১২৬০০ পদৰ বাবে আপোনাৰ আবেদন শুধৰণি কৰক

এই বিস্তৃত গাইডত আমি অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ৰ বাবে আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধন সম্পৰ্কে শেহতীয়া অধিসূচনাৰ বিষয়ে ডুব গৈ ১২৬০০ টা তৃতীয় আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পদৰ বাবে আবেদন প্ৰক্ৰিয়াত হোৱা ভুল শুধৰণিৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিছো।

অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ আবেদন পত্ৰ শুধৰণি প্ৰক্ৰিয়া

অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি আয়োগৰ প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তিৰ পদক্ষেপৰ অধীনত ১২৬০০ টা তৃতীয় শ্ৰেণী আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পদৰ বাবে সংশোধন আমন্ত্ৰণ জনোৱা অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ৰ বাবে আবেদন পত্ৰ সংশোধনৰ শেহতীয়া আপডেটসমূহ আৱিষ্কাৰ কৰক।

অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ৰ আৱেদন প্ৰ-পত্ৰ শুধৰণিৰ আভাস

অসম চৰকাৰৰ অধীনত চলি থকা অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি আয়োগে প্ৰথমে ১২৬০০ টা তৃতীয় শ্ৰেণী আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পদৰ বাবে নিযুক্তিৰ অধিসূচনা প্ৰকাশ কৰিছিল। এতিয়া এটা অতিৰিক্ত জাননী জাৰি কৰা হৈছে, য’ত নাম, ঠিকনা, জন্ম তাৰিখৰ দৰে সবিশেষৰ বাবে সংশোধনৰ বিষয়ে উল্লেখ কৰা হৈছে। এই বিধানৰ জৰিয়তে আবেদন প্ৰক্ৰিয়াৰ সময়ত অজানিতে ভুল তথ্য প্ৰৱেশ কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে নিজৰ ভুল শুধৰণি কৰিব পাৰে।

যিসকলে ১২৬০০ তৃতীয় শ্ৰেণী আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পদৰ বাবে সফলতাৰে আবেদন দাখিল কৰিছে যদিও সবিশেষত ভুলৰ সন্মুখীন হৈছে তেওঁলোকৰ বাবে সংশোধনৰ সুবিধা উপলব্ধ। নিয়মীয়াকৈ AllJobAssam.com ত গৈ অসমৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ জাননীৰ বিষয়ে আপডেট হৈ থাকক।

অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ আবেদন পত্ৰ শুধৰণিৰ বাবে মূল বিৱৰণ

  • সংগঠন: অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি আয়োগ
  • সংশোধনৰ বাবে আৰম্ভণিৰ তাৰিখ: ০৫.০১.২০২৪
  • সংশোধনৰ বাবে শেষ তাৰিখ: ৮.০১.২০২৪

অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তিৰ সবিশেষ

সবিশেষ জানিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক

অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ আবেদন পত্ৰৰ বাবে কেনেকৈ শুধৰণিৰ অনুৰোধ কৰিব

এই আয়োগৰ বিজ্ঞাপন তৃতীয় শ্ৰেণী আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ উল্লেখ কৰি, এইটো সেই সকলো আবেদনকাৰীৰ তথ্যৰ বাবে যিসকলে চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ শ্ৰেণীৰ পদত নিযুক্তিৰ বাবে আবেদন কৰিছে আৰু যিসকলে নিজৰ অনলাইন আবেদন প্ৰ-পত্ৰ পূৰণ কৰাৰ সময়ত অজানিতে ভুল কৰিছে , সেই সম্পাদনা বিকল্প ৫ জানুৱাৰী ২০২৪ চনৰ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা ১৮ জানুৱাৰী ২০২৪ লৈকে প্ৰদান কৰা হ’ব।

যিসকল প্ৰাৰ্থীয়ে তেওঁলোকৰ আবেদন সম্পাদনা কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকে আবেদন নম্বৰ & পাছৱৰ্ড আৰু তলত বৰ্ণনা কৰা ধৰণে পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰক –

• Edit Profile Menu ত ক্লিক কৰক।
• প্ৰাৰ্থীৰ পঞ্জীয়নভুক্ত মোবাইল নম্বৰলৈ এটা OTP প্ৰেৰণ কৰা হ’ব আৰু OTP Page প্ৰদৰ্শিত হ’ব।
• প্ৰৱেশ কৰক OTP আৰু পৰীক্ষা কৰক।
• আবেদন প্ৰপত্ৰ, সম্পাদনা ধৰণত প্ৰদৰ্শিত হ’ব।
• প্ৰাৰ্থীৰ নাম সম্পাদনা কৰিবলৈ & নিয়োগ পঞ্জীয়ন আইডি, প্ৰত্যক্ষ সম্পাদনা
বিকল্পৰ পৰিৱৰ্তে, এটা বিকল্প থাকিব:
>> আপুনি সলনি কৰিব বিচাৰেনে?
>> যদি ‘হয়’ ক্লিক কৰা হয় তেন্তে এটা টেক্সট বাকচ প্ৰদৰ্শিত হ’ব য’ত প্ৰাৰ্থীয়ে ক্ৰমে তেওঁলোকৰ সঠিক নাম বা নিয়োগ পঞ্জীয়ন আইডি দিব পাৰিব।
>> এই নতুন মানটো ‘Request Change’ হিচাপে সংৰক্ষণ কৰা হ’ব কিন্তু Name & পঞ্জীয়ন আইডি যিদৰে আছে তেনেদৰেই ৰখা হ’ব।

• প্ৰাৰ্থী6 পঞ্জীয়নভুক্ত মোবাইল নং, ফটোগ্ৰাফ আৰু স্বাক্ষৰ সলনি কৰাৰ কোনো বিকল্প নাথাকিব।
• অসম লোকসেৱা ( অগ্ৰাধিকাৰ নিযুক্তি) নিয়ম, ১৯৯৯।
• সম্পাদনা সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত প্ৰাৰ্থীয়ে ‘আপডেট’ বুটামত ক্লিক কৰিব লাগিব। এটা পৃষ্ঠা প্ৰদৰ্শিত হ’ব য’ত প্ৰাৰ্থীয়ে আবেদন প্ৰপত্ৰৰ পৰা প্ৰিন্ট আউট ল’ব পাৰিব আৰু প্ৰফাইল লক কৰিব পাৰিব।
• প্ৰফাইল লক কৰাৰ পিছত প্ৰাৰ্থীয়ে আবেদন প্ৰপত্ৰত কোনো পৰিৱৰ্তন কৰিব নোৱাৰে।

বি:দ্ৰ:- যিসকল প্ৰাৰ্থীয়ে কোনো তথ্য সলনি কৰিব নিবিচাৰে তেওঁলোকে কোনো কাম কৰিব নালাগে।

অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ আৰু লিংক আৱেদন প্ৰ-পত্ৰ শুধৰণি

অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ৰ বাবে আবেদন পত্ৰ সংশোধনৰ আৰম্ভণি আৰু সামৰণিৰ তাৰিখ আনুষ্ঠানিক ঘোষণাৰ বাবে লগত থাকক।অত্যাৱশ্যকীয় লিংক আৰু আপডেটসমূহ ক্ষিপ্ৰ প্ৰৱেশৰ বাবে এই পৃষ্ঠাটো বুকমাৰ্ক কৰক।

এই বিশদ গাইডৰ লক্ষ্য হৈছে আবেদনকাৰীসকলক সংশোধন প্ৰক্ৰিয়াটো নিৰৱচ্ছিন্নভাৱে নেভিগেট কৰাত সহায় কৰা, যাতে অসমৰ লোভনীয় তৃতীয় আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পদসমূহৰ বাবে তেওঁলোকৰ আবেদন সঠিক আৰু সম্পূৰ্ণ হৈ থাকে।

[এডিনচাৰ্টাৰ ব্লক=”৩”]

আৰম্ভণিৰ তাৰিখ ০৫.০১.২০২৪ তাৰিখ
শেষ তাৰিখ ১৮.০১.২০২৪ তাৰিখ
সংশোধন সংযোগ (০৫.০১.২০২৪ৰ পৰা) ইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল নিযুক্তি অধিসূচনা তৃতীয় শ্ৰেণী ইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল নিযুক্তি অধিসূচনা গ্ৰেডেন IV ইয়াত ক্লিক কৰক
আমাৰ Android App ইনষ্টল কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
আমাক অনুসৰণ কৰক Whatsapp Channel ইয়াত ক্লিক কৰক
আমাৰ সৈতে টেলিগ্ৰামত যোগদান কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
অধিক চৰকাৰী ড. চাকৰি ইয়াত ক্লিক কৰক

অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ৰ আৱেদন প্ৰ-পত্ৰ শুধৰণিৰ সন্দৰ্ভত সঘনাই সোধা প্ৰশ্ন

এই FAQ শিতানত আমি অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ৰ বাবে আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধন প্ৰক্ৰিয়াৰ সৈতে জড়িত সাধাৰণ প্ৰশ্নসমূহৰ উত্তৰ দিওঁ।

1. অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধন কি?
অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধনৰ জৰিয়তে তৃতীয় আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পদৰ বাবে আবেদন দাখিল কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে নিজৰ ব্যক্তিগত বিৱৰণৰ ভুল শুধৰণি কৰিব পাৰে, যেনে… নাম, ঠিকনা আৰু জন্ম তাৰিখ হিচাপে।

2. আৱেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধনৰ যোগ্যতা কোন?
অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ৰ অধীনত ১২৬০০ টা তৃতীয় শ্ৰেণী আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পদত সফলতাৰে আৱেদন কৰা আৰু আবেদনৰ বিৱৰণত ভুল আৱিষ্কাৰ কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে সংশোধন প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে যোগ্য।

৩. আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধনৰ সময়সীমা কেতিয়া আৰম্ভ হয়?
আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধন প্ৰক্ৰিয়াৰ সঠিক আৰম্ভণিৰ তাৰিখ এতিয়াও ঘোষণা কৰা হোৱা নাই। আনুষ্ঠানিক আৰম্ভণিৰ তাৰিখৰ আপডেটৰ বাবে লগত থাকক।

৪. আবেদন পত্ৰ সংশোধনৰ সময়ত কি কি বিৱৰণ শুধৰণি কৰিব পাৰি?
আবেদনকাৰীয়ে প্ৰাৰম্ভিক আবেদন প্ৰক্ৰিয়াৰ সময়ত ভুলকৈ প্ৰৱেশ কৰা হ’ব পৰা নাম, ঠিকনা, জন্ম তাৰিখ, আৰু অন্যান্য প্ৰয়োজনীয় বিৱৰণৰ দৰে তথ্য শুধৰণি কৰিব পাৰে।

৫. মই মোৰ আবেদন প্ৰ-পত্ৰৰ বাবে কেনেকৈ সংশোধনৰ অনুৰোধ কৰিব পাৰো?
সংশোধনৰ অনুৰোধ কৰিবলৈ, আবেদনকাৰীয়ে নিৰ্দিষ্ট ঠিকনালৈ এটা ইমেইল প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব, য’ত সংশোধনৰ প্ৰয়োজনীয়তা স্পষ্টকৈ উল্লেখ কৰা হ’ব। ইমেইলত আবেদন নম্বৰ, আবেদনকাৰীৰ নাম, পিতৃৰ নাম, আৰু পঞ্জীয়নভুক্ত মোবাইল নম্বৰৰ দৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ বিৱৰণ অন্তৰ্ভুক্ত কৰক।৷

৬. আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধনৰ কোনো সময়সীমা আছেনে?
হয়, সংশোধনৰ বাবে এটা নিৰ্দিষ্ট সময়সীমা থাকিব। আবেদন পত্ৰ সংশোধনৰ শেষ তাৰিখ আৰম্ভণিৰ তাৰিখৰ সমান্তৰালভাৱে ঘোষণা কৰা হ’ব।

7. অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ সম্পৰ্কীয় আপডেট আৰু ঘোষণা ক’ত পাম?
আবেদন প্ৰ-পত্ৰ শুধৰণিৰ ঘোষণাকে ধৰি অসমৰ চাকৰিৰ অধিসূচনাৰ শেহতীয়া আপডেটৰ বাবে নিয়মিতভাৱে AllJobAssam.com চাওক।

8. মই মোৰ আবেদন প্ৰ-পত্ৰত একাধিক সংশোধন কৰিব পাৰোনে?
আবেদনকাৰীয়ে নিৰ্দিষ্ট সংশোধন সময়ৰ ভিতৰত একাধিক সংশোধন কৰিব পাৰে। সংশোধন উইন্ডো বন্ধ হোৱাৰ আগতে সকলো বিৱৰণ সঠিক হোৱাটো নিশ্চিত কৰক।

9. যদি মই আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধনৰ সময়সীমা বাদ দিওঁ তেন্তে কি হ’ব?
আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধনৰ সময়সীমা বাদ দিলে প্ৰথমে দাখিল কৰা বিৱৰণসমূহ গ্ৰহণ কৰা হ’ব পাৰে। ঘোষিত সংশোধনৰ সময়সীমা মানি চলাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

১০। আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধনৰ সৈতে জড়িত কোনো অভিযোগ আছেনে?
এতিয়ালৈকে, আবেদন প্ৰ-পত্ৰ সংশোধনৰ বাবে লোৱা চাৰ্জৰ সম্পৰ্কে কোনো তথ্য নাই। চৰকাৰী আপডেট আৰু জাননীসমূহ পৰীক্ষা কৰি অৱগত থাকক।

এই FAQ গাইডৰ লক্ষ্য হৈছে অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি ২০২৪ৰ বাবে আবেদন পত্ৰ সংশোধন প্ৰক্ৰিয়া সম্পৰ্কে বিস্তৃত তথ্য প্ৰদান কৰা।নিৰ্দিষ্ট সোধা-পোছাৰ বাবে চৰকাৰী ঘোষণাসমূহ চাওক বা পোনপটীয়াকৈ অসম প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তি আয়োগৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

Leave a Comment