Assam Forest Recruitment 2023 Notification Out: অসম বন শেহতীয়া চাকৰিৰ বিজ্ঞাপন Notfication 2023 @ slprbassam.in

SLPRB অসম বন শেহতীয়া চাকৰিৰ বিজ্ঞাপন Notfication 2023 @ slprbassam.in

Assam Forest Recruitment 2023- Apply Online 2649 Forester Grade-I, Forest Guard , AFPF Constable, Driver Constable & Driver vacancy: অসম চৰকাৰে শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশ কৰিছে ২৬৪৯ টা  ফৰেষ্টাৰ গ্ৰেড-I, ফৰেষ্ট গাৰ্ড , AFPF কনিষ্টবল, ড্ৰাইভাৰ কনিষ্টবল & ড্ৰাইভাৰ  খালী পদৰ নিযুক্তিৰ বিজ্ঞাপন পৰিৱেশ আৰু বন বিভাগ অসমত। আবেদন কৰিব বিচৰা ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে Assam Forest Online Application পূৰণ কৰিব পাৰিব। অসম বনাঞ্চলত Career বিচাৰি থকা চাকৰিৰ সন্ধানত এই সুযোগ । এই চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ পূৰ্বে আকাংক্ষীসকলক শেহতীয়া Assam Forest job notification 2023 সম্পূৰ্ণৰূপে পাৰ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হ’ল । অসম বন বিভাগৰ চাকৰিৰ আৱেদন অনলাইন মোডত সংগ্ৰহ কৰা হয়।

SLPRB Assam Forest Latest Job Advertisement Notfication 2023 @ slprbassam.in

Assam Forest Recruitment 2023- Apply Online 2649 Forester Grade-I, Forest Guard , AFPF Constable, Driver Constable & Driver vacancy: Assam Government recently released the recruitment advertisement for 2649 Forester Grade-I, Forest Guard , AFPF Constable, Driver Constable & Driver vacancy in Department of Environment and Forestry Assam. Interested and eligible candidates who are seeking to apply can fill Assam Forest Online Application. This is the good opportunity for the job hunters who are looking for the Career in Assam Forest. Before applying to this job, Aspirants are requested to go through the latest Assam Forest job notification 2023 fully. Assam Forest Department job applications are collected by Online mode.

অসম বন বিভাগ বনকৰ্মী গ্ৰেড-I, বনৰক্ষী , এ এফ পি এফ কনিষ্টবল, ড্ৰাইভাৰ কনিষ্টবল আৰু চালক নিযুক্তি ২০২৩

অসম বন শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩ ৰ সবিশেষ তথ্য তলত দিয়া হৈছে আৰু এই অসম বন নিযুক্তি চৰকাৰী চাকৰিৰ অধীনত আহিছে ৷ চাকৰি বিচৰা সকলে আমাৰ AllJobAssam.com ৱেবছাইটত অসম বন বিভাগৰ বন বিভাগৰ বনকৰ্মী গ্ৰেড I , বনৰক্ষী, কনিষ্টবল কমাণ্ডো চালক, ৰান্ধনীৰ চাকৰি বাছনি প্ৰক্ৰিয়া, যোগ্যতা, দৰমহা, বয়সৰ সীমা আৰু আবেদন মাচুল তলত পঢ়িবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হ’ল । অৱশ্যে এই অসম বন বিভাগৰ চাকৰিৰ অধিসূচনাৰ বিষয়ে অধিক সঠিক তথ্যৰ বাবে লেখাটোৰ শেষত তলত দিয়া চৰকাৰী অধিসূচনাখন পৰীক্ষা কৰক আৰু লগতে তেওঁলোকৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট https://slprbassam.in চাওক

বন বিভাগৰ ২৬৪ টা পদৰ বাবে নিযুক্তি গ্ৰেড-I, ১২২৬ টা ফৰেষ্ট গাৰ্ড, ৯৮১ টা Afpf কনিষ্টবল, ৩৬ টা ড্ৰাইভাৰ কনিষ্টবল আৰু ১৪২ টা ড্ৰাইভাৰ পদৰ অধীন বন বিভাগ, অসম

নিযুক্তিৰ বাবে প্ৰাৰ্থী নিৰ্বাচনৰ বাবে নিযুক্তি সভা অনুষ্ঠিত হ’ব দৰমহা স্কেল ৫০ লাখ টকাৰ তলত উল্লেখ কৰা সংখ্যক খালী পদৰ বিপৰীতে। ১৪০০০- ৬০,৫০০/ (পে বেণ্ড II), প্ৰতিটো শ্ৰেণীৰ পদ আৰু অন্যান্য গ্ৰহণযোগ্য ভাট্টাসমূহৰ বিপৰীতে উল্লেখ কৰা ধৰণে গ্ৰেড পেৰ সৈতে। শাৰীৰিক মানদণ্ড পৰীক্ষা আৰু শাৰীৰিক দক্ষতা পৰীক্ষা (পিএছটি আৰু পিইটি) আৰু লিখিত পৰীক্ষা আদিৰ তাৰিখ আৰু স্থান যথা সময়ত ইমেইল, এছএমএছ আৰু অন্যান্য বিভিন্ন মাধ্যমেৰে আৰু এছএলপিআৰবিৰ ৱেবছাইট (www.slprbassam.in)ৰ জৰিয়তে অৱগত কৰা হ’ব। ২৩-০১-২০২৩ৰ পৰা কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ কেৱল অনলাইন আবেদনহে লাভ কৰা হ’ব। আৱেদন গ্ৰহণৰ অন্তিম তাৰিখ হ’ব ০৬-০২-২০২৩

অসম বনৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩

বিভাগৰ নামঅসম বনাঞ্চল
চাকৰিৰ ধৰণঅসম চৰকাৰৰ চাকৰি
চাকৰিৰ ভূমিকাফৰেষ্টাৰ গ্ৰেড-I, ফৰেষ্ট গাৰ্ড , এ এফ পি এফ কনিষ্টবল, ড্ৰাইভাৰ কনিষ্টবল আৰু ড্ৰাইভাৰ
মুঠ খালী পদ২৬৪৯
প্ৰয়োগ ধৰণঅনলাইন
অনলাইন আবেদন আৰম্ভ কৰক২৩.০১.২০২৩ তাৰিখ
শেষ তাৰিখ০৬.০২.২০২৩ তাৰিখ
অসম বনৰ চৰকাৰী ৱেবছাইটhttp://forest.assam.gov.in/ ৰ দ্বাৰা ৰচিত
এই লেখাটো বাংলা ভাষাত পঢ়কইয়াত ক্লিক কৰক

SLPRB Assam Forest চাকৰিৰ খালী পদৰ সবিশেষ

পোষ্টৰ নামপোষ্টৰ সংখ্যা
বনৰক্ষী১২২৬ টা পোষ্ট
ফৰেষ্টাৰ প্ৰথম শ্ৰেণী২৬৪ টা পোষ্ট
এ এফ পি এফ কনিষ্টবল৯৮১ টা পোষ্ট
ড্ৰাইভাৰ কনিষ্টবল৩৬ টা পোষ্ট
ড্ৰাইভাৰ১৪২ টা পোষ্ট
টৰাল২৬৪৯ টা পোষ্ট

অসম বন নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে অৰ্হতা

অসম বনাঞ্চলত আবেদন কৰিবলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীৰ বাবে চৰকাৰী অধিসূচনাত অৰ্হতা পৰীক্ষা কৰাটো ভাল। অসম বন নিযুক্তি ২০২৩ৰ অধিসূচনা অনুসৰি আৱেদন কৰিবলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে নূন্যতম ৮ম উত্তীৰ্ণ সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। প্ৰাৰ্থীসকলে তলৰ শিতানসমূহৰ পৰা দৰমহাৰ সবিশেষ, কৰ্মস্থলী আৰু শেষ তাৰিখ পৰীক্ষা কৰিব পাৰিব।

পোষ্টৰ নামঅৰ্হতা
ফৰেষ্টাৰ প্ৰথম শ্ৰেণীস্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয় বা সমতুল্য বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা যিকোনো শাখাত স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰা।
FOREST GUARDস্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা কাউন্সিলৰ পৰা উচ্চতৰ মাধ্যমিক (১০+২) বা সমতুল্য পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ।
AFPF কনিষ্টবলস্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা HSLC বা সমতুল্য পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ।
ড্ৰাইভাৰ কনিষ্টবলস্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা কাউন্সিলৰ পৰা উত্তীৰ্ণ হোৱা এইচ এছ এল চি বা সমতুল্য পৰীক্ষাত এল এম ভি বা এম এম ভি বা এইচ এম ভিৰ বাবে বৈধ ড্ৰাইভিং লাইচেন্স থাকিব লাগিব।
ড্ৰাইভাৰস্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা কাউন্সিলৰ পৰা উত্তীৰ্ণ হোৱা এইচ এছ এল চি বা সমতুল্য পৰীক্ষাত এল এম ভি বা এম এম ভি বা এইচ এম ভিৰ বাবে বৈধ ড্ৰাইভিং লাইচেন্স থাকিব লাগিব।

অসম বন নিযুক্তি ২০২৩ খালী পদৰ সংখ্যা

অসম ফৰেষ্টে ফৰেষ্টাৰ গ্ৰেড-I, ফৰেষ্ট গাৰ্ড , এ এফ পি এফ কনিষ্টবল, ড্ৰাইভাৰ কনিষ্টবল & ড্ৰাইভাৰ খালী পদত আবেদন কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিছে। অসম বন নিযুক্তি ২০২৩ৰ খালী পদৰ সংখ্যা ২৬৪৯

অসম বন নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে চাকৰিৰ স্থান

অসম বনাঞ্চলে অসমত খালী হোৱা ২৬৪৯টা পদৰ সৈতে অসম বন নিযুক্তি ২০২৩ৰ অধিসূচনা প্ৰকাশ কৰিছে। বেছিভাগেই ফাৰ্মখনে কোনো প্ৰাৰ্থীক নিযুক্তি দিব যেতিয়া তেওঁ পছন্দৰ স্থানত সেৱা আগবঢ়াবলৈ সাজু হ’ব।

অসম বন নিযুক্তিৰ যোগ্যতাৰ মাপকাঠী ২০২৩

প্ৰাৰ্থীয়ে তলত দিয়া মাপকাঠী পূৰণ কৰিব লাগিব।:-

জাতীয়তা- প্ৰাৰ্থী ভাৰতীয় নাগৰিক, অসমৰ স্থায়ী বাসিন্দা হব লাগিব। নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীয়ে চূড়ান্ত নিৰ্বাচিত তালিকা প্ৰকাশৰ পিছত বাসস্থানৰ প্ৰমাণ /বাসস্থানৰ প্ৰমাণ পত্ৰ দাখিল কৰিব লাগিব। অৱশ্যে অনুসূচিত জাতি, অনুসূচিত জাতি, অ’বিচি/এমঅ’বিচিৰ অন্তৰ্গত প্ৰাৰ্থীসকলক এনে প্ৰমাণপত্ৰ জমা দিয়াৰ পৰা ৰেহাই দিয়া হৈছে।

অসম বন নিযুক্তিৰ বয়সৰ সীমা ২০২৩

(I) ফৰেষ্টাৰ গ্ৰেড I, ফৰেষ্ট গাৰ্ড এণ্ড ড্ৰাইভাৰ পদৰ বাবে: ০১-০১-২০২৩ তাৰিখৰ পৰা ১৮ৰ পৰা ৪০ বছৰ (অৰ্থাৎ প্ৰাৰ্থীৰ জন্ম ০১.০১.২০০৫ বা তাৰ আগতে আৰু ০১.০১.১৯৮৩ তাৰিখ বা তাৰ পিছত হ’ব লাগিব)।

(II) এ এফ পি এফ কনিষ্টবল আৰু ড্ৰাইভাৰ কনিষ্টবল পদৰ বাবে : ০১-০১-২০২৩ তাৰিখৰ পৰা ১৮ বছৰৰ পৰা ২৫ বছৰ (অৰ্থাৎ প্ৰাৰ্থীৰ জন্ম ০১.০১.২০০৫ তাৰিখ বা তাৰ আগতে আৰু ০১.০১.১৯৯৮ তাৰিখ বা তাৰ পিছত হ’ব লাগিব)।

শিথিলতা :উচ্চ বয়সৰ সীমা শিথিল কৰা হ’ব:

(ঝ) অনুসূচিত জাতি, অনুসূচিত জাতি (পি) আৰু অনুসূচিত জাতি (এইচ)ৰ অন্তৰ্গত প্ৰাৰ্থীৰ ক্ষেত্ৰত ৫ (পাঁচ) বছৰ।
(ii) অ’বিচি/এমঅ’বিচিৰ অন্তৰ্গত প্ৰাৰ্থীৰ ক্ষেত্ৰত ৩ (তিনি) বছৰ।

Assam Forest Recruitment 2023 অনলাইনত আবেদন কৰক শেষ তাৰিখ

Online আবেদন জমা দিয়াৰ শেষ তাৰিখ ০৬.০২.২০২৩

SLPRB Assam Forest Guard Recruitment Online Application Form 2023 কেনেকৈ আবেদন কৰিব?

এই লেখাটোত আমি আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীৰ স্বাৰ্থত অসম বনৰক্ষী / বনকৰ্মী / চালক / ষ্টেনো / জৰীপকাৰীৰ চাকৰি অনলাইন ফৰ্মত পঞ্জীয়ন কৰাৰ কিছু সহজ পদক্ষেপ শ্বেয়াৰ কৰিছো। প্ৰাৰ্থীসকলে নিৰ্ধাৰিত তাৰিখ বা তাৰ আগতে অনলাইন আবেদন পূৰণ কৰি জমা দিব লাগিব। আবেদন কৰাৰ পূৰ্বে প্ৰাৰ্থীসকলে অধিসূচিত নিয়মৰ পৰা পৰীক্ষা কৰিব লাগে যে তেওঁলোক যোগ্য নে নহয়। গতিকে, প্ৰতিযোগীসকলক অসম বন বিভাগৰ চাকৰিৰ অধিসূচনা ৰেফাৰ কৰি তাৰ পিছত নিযুক্তি প্ৰ-পত্ৰ আবেদন কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। অনলাইন আবেদনৰ প্ৰক্ৰিয়া তলত দিয়া ধৰণৰ:-

  • ১ম পদক্ষেপ  – SLPRB Assam ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ খোলা বা তলত দিয়া এটা কুইক লিংক খুলিব।
  • ২য় পদক্ষেপ – এটা হোমপেজত “ SLPRB Assam Forest Department Forester Grade-I, Forest Guard , AFPF Constable, Driver Constable & Driver  2023 ৰ পদৰ বিজ্ঞাপন  “ নামেৰে এটা লিংকত ক্লিক কৰক ।
  • 3rd Step  – এতিয়া, আপোনাৰ স্ক্ৰীণত দেখা দিয়া notification pdf ফাইলটো ডাউনলোড কৰক।
  • চতুৰ্থ পদক্ষেপ – বিজ্ঞাপনত উল্লেখ কৰা যোগ্যতাৰ মাপকাঠী আৰু অন্যান্য প্ৰয়োজনীয় নিৰ্দেশনাসমূহ ভালদৰে পঢ়ক।
  • ৫ম পদক্ষেপ  – যদি যোগ্য, তেন্তে হোমপেজলৈ উভতি যাওক।
  • ৬ষ্ঠ পদক্ষেপ  – মূল পৃষ্ঠাত উপলব্ধ “Apply Online Application Link” ত টিপক।
  • 7th Step  – পৰৱৰ্তী পদক্ষেপত Apply Online link খোলক & Application form ত প্ৰয়োজনীয় বিৱৰণ যেনে First Name, Middle Name, Last Name, Caste, Date Of Birth, Employment Exchange Number, Mini আদিৰে পূৰণ কৰক। অৰ্হতা, ফোন নং, ইমেইল ঠিকনা ইত্যাদি।
  • 8th Step  – সমৰ্থনকাৰী নথিপত্ৰ, প্ৰমাণপত্ৰ আৰু ফটোগ্ৰাফ স্কেন কৰা ছবি JPG বিন্যাসত সংলগ্ন কৰক।
  • নৱম পদক্ষেপ  – নিযুক্তি প্ৰ-পত্ৰত পূৰণ কৰা সবিশেষ পৰীক্ষা কৰক আৰু তাৰ পিছত “SUBMIT” বুটামটো টিপক।
  • দশম স্তৰ  – পঞ্জীয়ন আইডি নম্বৰ আৰু পাছৱৰ্ড আপোনাৰ ডিভাইচত সংৰক্ষণ কৰক।
  • ১১ম পদক্ষেপ  – অধিক উল্লেখৰ বাবে এপ্লিকেচনৰ প্ৰিন্টআউট লওক।

অসম বন নিযুক্তিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ ২০২৩

অনলাইন আবেদন আৰম্ভ: ২৩.০১.২০২৩

শেষ তাৰিখ: ০৬.০২.২০২৩

SLPRB অসম বন ২০২৩ নিযুক্তিৰ বাবে অফিচিয়েল লিংক

অফিচিয়েল জাননীইয়াত ক্লিক কৰক
অনলাইন আবেদন কৰকইয়াত ক্লিক কৰক 
হোম পেজইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল ৱেবছাইটইয়াত ক্লিক কৰক

অসম বন নিযুক্তি ২০২৩ৰ FAQ

অসম বন নিযুক্তিৰ বাবে আবেদনৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ কিমান?

অসম বন নিযুক্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদনৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ ২৩ জানুৱাৰী ২০২৩।

অসম বন নিযুক্তিৰ বাবে আৱেদন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ কি?

অসম বন নিযুক্তিৰ বাবে আৱেদন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ ৬ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩।

অসম বন নিযুক্তিত মুঠ খালী পদৰ সংখ্যা কিমান?

অসম বন নিযুক্তিত মুঠ খালী পদৰ সংখ্যা হ’ল ২৬৪৯টা।

 

Leave a Comment