Home Assam Govt Jobs মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন অসম নিযুক্তি ২০২৩: ৮৪টা খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰক

মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন অসম নিযুক্তি ২০২৩: ৮৪টা খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰক

by Dhrubajyoti Haloi
মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন অসম নিযুক্তি ২০২৩: ৮৪টা খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰক
মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন অসম নিযুক্তি ২০২৩: ৮৪টা খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰক : মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন সঞ্চালকালয়, চৰকাৰী ড. of Assam, ৮৪টা খালী পদৰ সৈতে চাকৰি প্ৰত্যাশীসকলৰ বাবে ৰোমাঞ্চকৰ সুযোগ মুকলি কৰিছে। যদি আপুনি সমাজৰ উন্নতিৰ দিশত অৰিহণা যোগোৱাৰ সুযোগ বিচাৰিছে তেন্তে এয়া আপোনাৰ মুহূৰ্ত!

মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন অসম নিযুক্তি ২০২৩- আভাস

সংগঠনৰ নাম মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন সঞ্চালকালয়, চৰকাৰী ড. অসমৰ
মুঠ খালী পদ ৮৪ টা পোষ্ট
প্ৰয়োগ ধৰণ অনলাইন
শেষ তাৰিখ ৬ আগষ্ট ২০২৩
আমাৰ সৈতে যোগদান কৰক টেলিগ্ৰাম ইয়াত ক্লিক কৰক

জিলা প্ৰকল্প পৰিচালনা ইউনিট/ DHEW, মিছন শক্তি: ৮৪ টা খালী পদ

জিলা প্ৰকল্প ব্যৱস্থাপনা ইউনিট/ DHEW, মিছন শক্তিৰ অধীনত ৮৪টা অস্থায়ী পদৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীক আদৰণি জনোৱাৰ বাবে মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন সঞ্চালকালয় অসমে আগ্ৰহী। বজালী, বৰপেটা, বিশ্বনাথ, চৰাইদেউ, দৰং, ডিব্ৰুগড়, গোলাঘাট, হাইলাকান্দি, হোজাই, কৰিমগঞ্জ, কোকৰাঝাৰ, মাজুলী, শোণিতপুৰ, দক্ষিণ চালামৰা, তিনিচুকীয়া, উদালগুৰি, আৰু পশ্চিম কাৰ্বি আংলঙকে ধৰি বিভিন্ন জিলাত খালী পদৰ পদসমূহ বিয়পি পৰিছে।

মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন সঞ্চালকালয় অসম চাকৰিৰ খালী সবিশেষ

1. 🔹 জিলা মিছন সমন্বয়ক (DMC)

🔸 পদৰ সংখ্যাঃ ১৫
🔸 অৰ্হতাঃ সমাজ বিজ্ঞান/ জীৱন বিজ্ঞান/ পুষ্টি/ চিকিৎসা বিজ্ঞান /স্বাস্থ্য ব্যৱস্থাপনা/ সমাজ কৰ্ম/ গ্ৰাম্য ব্যৱস্থাপনাত স্নাতক হোৱাটো ভাল।
🔸 অভিজ্ঞতা: আনুষংগিক ডমেইনত চৰকাৰী/বেচৰকাৰী সংস্থাৰ সৈতে কমেও ৩ বছৰৰ অভিজ্ঞতা থাকিব লাগিব।
💰 দৰমহাঃ ৫০ টকা। ৩৫,৫০০/ প্ৰতিমাহে

২.💼 জিলা কাৰ্যসূচী সমন্বয়ক (ডি পি চি)

🔸 পদৰ সংখ্যাঃ
🔸 অৰ্হতাঃ অৰ্থনীতি/ বেংকিং/ অন্যান্য অনুৰূপ শাখাত স্নাতক। স্নাতকোত্তৰ ছাত্ৰীক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হ’ব।
🔸 অভিজ্ঞতা: বিত্তীয় সাক্ষৰতা/ বিত্তীয় অন্তৰ্ভুক্তি-কেন্দ্ৰিক বিষয়ত চৰকাৰী/অ চৰকাৰী সংস্থাৰ সৈতে কমেও ৩ বছৰৰ অভিজ্ঞতা থাকিব লাগিব ।
💰 দৰমহাঃ ৫০ লাখ টকা। প্ৰতিমাহে ৩৫,৫০০/- টকা

৩/ 👩 🏫 লিংগ বিশেষজ্ঞ

🔸 পদৰ সংখ্যা : ২৭
🔸 অৰ্হতাঃ সমাজসেৱা/ অন্যান্য সামাজিক শাখাত স্নাতক। স্নাতকোত্তৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হ’ব।
🔸 অভিজ্ঞতাঃ লিংগকেন্দ্ৰিক বিষয়ত চৰকাৰী/বেচৰকাৰী সংস্থাৰ সৈতে কাম কৰাৰ কমেও ৩ বছৰৰ অভিজ্ঞতা।
💰 দৰমহাঃ ৫০ লাখ টকা। প্ৰতিমাহে ২০,৮০০/- টকা

৪.💼 ডিপিএ (পিএমএমভিৱাই)

🔸 পদৰ সংখ্যাঃ
🔸 অৰ্হতাঃ সমাজবিজ্ঞান/ সমাজ ৰচনা/অৰ্থনীতি/ গ্ৰাম্য ব্যৱস্থাপনা/ শিক্ষা আৰু অনুৰূপ শাখাত স্নাতক।
🔸 অভিজ্ঞতা: বিত্তীয় সাক্ষৰতা/ বিত্তীয় অন্তৰ্ভুক্তি-কেন্দ্ৰিক বিষয়ত চৰকাৰী/বেচৰকাৰী সংস্থাসমূহৰ সৈতে কমেও ২ বছৰৰ অভিজ্ঞতা থাকিব লাগিব।
💰 দৰমহাঃ ৫০ টকা। ২০https://alljobassam.com/মহিলা-শিশুৰ-বিকাশ-অসম-বয়োগ/,৮০০/- প্ৰতিমাহে

৫/ 💼 একাউণ্ট এচিষ্টেণ্ট

🔸 পদৰ সংখ্যাঃ ১৭
🔸 অৰ্হতাঃ স্নাতক/ একাউণ্ট/ অন্যান্য শাখাত ডিপ্লমা বিষয় হিচাপে একাউণ্ট থকা।
🔸 অভিজ্ঞতা: আনুষংগিক ডমেইনত চৰকাৰী/বেচৰকাৰী সংস্থাৰ সৈতে কমেও ২ বছৰৰ অভিজ্ঞতা থাকিব লাগিব।
💰 দৰমহাঃ ৫০ টকা। প্ৰতিমাহে ১৯,০০০/- টকা

৬/ PMMVY কামৰ বাবে 👩 💻 DEO

🔸 পদৰ সংখ্যা: ১৭
🔸 অৰ্হতা: কম্পিউটাৰ/ আই টি ইত্যাদি বিষয়ত কৰ্মৰত জ্ঞান থকা স্নাতক আৰু ডাটা মেনেজমেণ্ট, প্ৰচেছ ডকুমেণ্টেচন, আৰু ৱেব ভিত্তিক ৰিপৰ্ট ফৰ্মেটত নূন্যতম ১ বছৰৰ অভিজ্ঞতা থকা, ৰাজ্যিক বা জিলা পৰ্যায়ত চৰকাৰী বা বেচৰকাৰী/আই টি ভিত্তিক সংস্থাৰ সৈতে।
💰 দৰমহাঃ ৫০ টকা। প্ৰতিমাহে ১০,৪০০/- টকা

👉 বয়সৰ সীমা :

০১/০১/২০২৩ তাৰিখৰ হিচাপত প্ৰাৰ্থীজনৰ বয়স নূন্যতম ২১ বছৰ আৰু সৰ্বোচ্চ ৩৮ বছৰ হ’ব লাগিব, য’ত অনুসূচিত জাতি, অনুসূচিত জাতি(পি), এছটি(এইচ), আৰু অক্ষমতা শ্ৰেণীৰ অধীনত থকা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে উচ্চ বয়সৰ সীমাত ৫ বছৰৰ শিথিলতা থাকিব লাগিব।

🎯 ওপৰৰ পদৰ বাবে কেনেকৈ আবেদন কৰিব: এটা ষ্টেপ-বাই-ষ্টেপ গাইড 🎯

যদি আপুনি উপলব্ধ উত্তেজনাপূৰ্ণ পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ আগ্ৰহী, তেন্তে এই সহজ পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰি এটা নিৰৱচ্ছিন্ন আবেদন প্ৰক্ৰিয়া নিশ্চিত কৰক। অনলাইন আবেদন কৰাটো সহজ আৰু সুবিধাজনক, গতিকে আৰম্ভ কৰোঁ আহক!

🔹 স্তৰ ১: অফিচিয়েল ৱেবছাইট চাওক আৰম্ভ কৰিবলৈ, নিযুক্তি মিছনৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট http://www ত প্ৰৱেশ কৰক নিযুক্তিমিছনশক্তিৱচিডি.কম / . এটা পুৰস্কাৰজনক কেৰিয়াৰৰ দিশত যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিবলৈ নিজকে প্ৰস্তুত কৰক!

🔹 স্তৰ ২: কেৰিয়াৰ অংশলৈ নেভিগেট কৰক এবাৰ ৱেবছাইটৰ হোমপেজত উপস্থিত হ’লে “কেৰিয়াৰ” অংশলৈ যাওক। এইখিনিতে আপুনি উপলব্ধ পদ আৰু ইয়াৰ প্ৰয়োজনীয়তা সম্পৰ্কীয় সকলো তথ্য পাব।

🔹 স্তৰ ৩: আপোনাৰ আকাংক্ষিত পদ বাছি লওক উপলব্ধ পদৰ তালিকাখন ভালদৰে পৰ্যালোচনা কৰিবলৈ সময় উলিয়াওক। আপোনাৰ দক্ষতা, অভিজ্ঞতা আৰু আবেগৰ সৈতে নিখুঁতভাৱে মিল থকাটো বাছক।

🔹 চতুৰ্থ স্তৰ: চাকৰিৰ বিৱৰণ পঢ়ক আগবাঢ়ি যোৱাৰ আগতে চাকৰিৰ বিৱৰণ ভালদৰে পঢ়াটো অতি প্ৰয়োজনীয়। আপুনি বাছি লোৱা পদটোৰ সৈতে জড়িত দায়িত্ব, অৰ্হতা আৰু যিকোনো নিৰ্দিষ্ট প্ৰয়োজনীয়তা বুজি লওক।

🔹 ৫ম স্তৰ: “এতিয়া প্ৰয়োগ কৰক” বুটামত ক্লিক কৰক এবাৰ আপুনি নিশ্চিত হ’লে যে আপুনি নিখুঁত মিল বিচাৰি পাইছে, “এতিয়া প্ৰয়োগ কৰক” বুটামত ক্লিক কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা আবেদন প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হ’ব আৰু আপোনাক অনলাইন আবেদন প্ৰ-পত্ৰলৈ লৈ যাব।

🔹 ৬ নং স্তৰ: অনলাইন আবেদন প্ৰ-পত্ৰ পূৰণ কৰক অনলাইন আবেদন প্ৰ-পত্ৰত কিছুমান ব্যক্তিগত তথ্যৰ প্ৰয়োজন হব, যেনে আপোনাৰ নাম, যোগাযোগৰ তথ্য, আৰু শিক্ষাৰ পটভূমি। সকলো প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰ সঠিকভাৱে পূৰণ কৰাটো নিশ্চিত কৰক আৰু কোনো ভুলৰ বাবে দুবাৰ পৰীক্ষা কৰক।

🔹 ৭ম স্তৰ: আপোনাৰ আপডেট কৰা ৰিজ্যুম আপলোড কৰক আপোনাৰ ৰিজ্যুম আপোনাৰ আবেদনৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ দিশ। নিশ্চিত কৰক যে ই শেহতীয়া আৰু আপোনাৰ প্ৰাসংগিক দক্ষতা আৰু কৃতিত্বসমূহ উজ্জ্বল কৰি তোলে। ধাৰ্য্য কৰা বিন্যাস অনুসৰি ইয়াক নিৰ্দিষ্ট অংশত আপল’ড কৰক।

🔹 ৮ম স্তৰ: এটা সু-নিৰ্মিত কভাৰ লেটাৰ প্ৰদান কৰক আপোনাৰ ৰিজ্যুমৰ লগতে এটা ভালকৈ নিৰ্মিত কভাৰ লেটাৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰক যিয়ে পদটোৰ প্ৰতি আপোনাৰ আবেগ আৰু আপুনি কিয় নিখুঁত ফিট বুলি বিশ্বাস কৰে সেই বিষয়ে প্ৰদৰ্শন কৰে। এটা বাধ্যতামূলক কভাৰ লেটাৰে আপোনাৰ আবেদনত যথেষ্ট প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে।

🔹 ৯ম স্তৰ: আপোনাৰ আবেদন পুনৰীক্ষণ আৰু জমা দিয়ক “জমা দিয়ক” বুটামটো টিপোৱাৰ আগতে প্ৰদান কৰা সকলো তথ্য পৰ্যালোচনা কৰিবলৈ অলপ সময় উলিয়াওক। কোনো ধৰণৰ ভুল বা বাদ পৰা বস্তু যাতে নহয় তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখক। আত্মবিশ্বাসী হ’লে সময়সীমাৰ আগতেই আবেদন জমা দিয়ক।

🔹 দশম পদক্ষেপ: আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ আৱেদন দাখিলৰ অন্তিম তাৰিখ ২০২৩ চনৰ ৬ আগষ্ট তাৰিখে সন্ধিয়া ০৫.০০ বজাত। শেষ মুহূৰ্তত কোনো ধৰণৰ কাৰিকৰী ত্ৰুটিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ প্ৰক্ৰিয়াটো বহু আগতেই সম্পূৰ্ণ কৰাটো নিশ্চিত কৰক।

🌟 চূড়ান্ত চিন্তা অভিনন্দন, আপুনি সফলতাৰে আবেদন প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰিলে! এতিয়া বাকী আছে মাত্ৰ ধৈৰ্য্যৰে নিযুক্তি দলটোৱে আপোনাৰ আবেদন পৰ্যালোচনা কৰিবলৈ অপেক্ষা কৰা। মনত ৰাখিব, সমগ্ৰ প্ৰক্ৰিয়াটোত সক্ৰিয় আৰু আশাবাদী হৈ থাকিলে আচৰিত কাম কৰিব পাৰি।

গতিশীল দলটোৰ অংশ হ’বলৈ এই অবিশ্বাস্য সুযোগটো এৰি নিদিব। আজিয়েই আবেদন কৰক আৰু এটা ৰোমাঞ্চকৰ আৰু পূৰ্ণতাপূৰ্ণ কেৰিয়াৰৰ দিশত প্ৰথম পদক্ষেপ লওক! শুভেচ্ছা থাকিল! 🍀

গুৰুত্বপূৰ্ণ লিংকসমূহ

ডাউনলোড জাননী বিতংভাৱে ইয়াত ক্লিক কৰক
অনলাইন আবেদন কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
আমাৰ সৈতে টেলিগ্ৰামত যোগদান কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
অধিক চৰকাৰী ড. চাকৰি ইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল ৱেবছাইট ইয়াত ক্লিক কৰক

📢 মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন অসম নিযুক্তিৰ FAQ 📢

🔹 ১/ মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন অসম নিযুক্তিৰ বিষয় কি?
মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন অসম নিযুক্তিৰ লক্ষ্য হৈছে মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন অসম সঞ্চালকালয়ৰ বিভিন্ন পদ পূৰণ, যোগ্য ব্যক্তিৰ বাবে ৰোমাঞ্চকৰ চাকৰিৰ সুযোগ প্ৰদান কৰা।

🔹 ২/ এই নিযুক্তিৰ অধীনত কিমানটা খালী পদ উপলব্ধ?
জিলা মিছন সমন্বয়ক, জিলা কাৰ্যসূচী সমন্বয়ক, লিংগ বিশেষজ্ঞ, ডিপিএ (পিএমএমভিৱাই), একাউণ্টছ এচিষ্টেণ্ট, আৰু পিএমএমভিৱাইৰ কামৰ বাবে ডিইঅ’কে ধৰি বিভিন্ন পদৰ বাবে একাধিক পদ খালী আছে।

🔹 ৩/ এই পদসমূহৰ বাবে কি কি শিক্ষাগত অৰ্হতা প্ৰয়োজন?
প্ৰতিটো পদৰ বাবে শিক্ষাগত অৰ্হতা বেলেগ বেলেগ। সাধাৰণতে সমাজ বিজ্ঞান, অৰ্থনীতি, সমাজ কৰ্ম আদি প্ৰাসংগিক ক্ষেত্ৰত স্নাতক বা স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰীধাৰী প্ৰাৰ্থীয়ে আবেদন কৰিব পাৰে।

🔹 ৪/ এই পদসমূহৰ বাবে অভিজ্ঞতাৰ প্ৰয়োজনীয়তা কি?
বেছিভাগ পদৰ বাবে আনুষংগিক ডমেইনত চৰকাৰী/বেচৰকাৰী সংস্থাৰ সৈতে কাম কৰাৰ নূন্যতম ২ৰ পৰা ৩ বছৰৰ অভিজ্ঞতা থাকিব লাগিব।

🔹 ৫/ এই পদসমূহত আবেদন কৰাৰ বয়সৰ কোনো সীমা আছে নেকি?
হয়, প্ৰাৰ্থীজনৰ বয়স ০১/০১/২০২৩ তাৰিখলৈকে নূন্যতম ২১ বছৰ আৰু সৰ্বাধিক ৩৮ বছৰ হ’ব লাগিব, য’ত অনুসূচিত জাতি, অনুসূচিত জাতি(পি), এছটি(এইচ), আৰু অক্ষমতা শ্ৰেণীৰ অধীনত থকা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে ৫ বছৰৰ শিথিলতা থাকিব লাগিব।

🔹 ৬/ এই পদত কেনেকৈ আবেদন কৰিব পাৰি?
আবেদন কৰিবলৈ অফিচিয়েল ৱেবছাইট http://www.recruitmentmissionshaktiwcd.com/ চাওক আৰু “কেৰিয়াৰ” অংশলৈ যাওক। অনলাইন আবেদন প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ প্ৰদান কৰা ষ্টেপ-বাই-ষ্টেপ গাইড অনুসৰণ কৰক।

🔹 ৭/ আবেদনৰ লগত কি কি নথি জমা দিব লাগিব?
আপুনি আপোনাৰ আপডেট কৰা ৰিজ্যুম, এটা সু-নিৰ্মিত কভাৰ লেটাৰ, আৰু অনলাইন আবেদন প্ৰ-পত্ৰত উল্লেখ কৰা ধৰণে অন্যান্য প্ৰয়োজনীয় ব্যক্তিগত আৰু শৈক্ষিক তথ্য জমা দিব লাগিব।

🔹 ৮) আৱেদন জমা দিয়াৰ শেষ তাৰিখ কিমান?
আৱেদন দাখিলৰ অন্তিম তাৰিখ ৬ আগষ্ট ২০২৩ তাৰিখে সন্ধিয়া ০৫.০০ বজাত। শেষ মুহূৰ্তৰ কোনো সমস্যাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ প্ৰক্ৰিয়াটো বহু আগতেই সম্পূৰ্ণ কৰাটো নিশ্চিত কৰক।

🔹 ৯/ একাধিক পদৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিমনে?
হয়, প্ৰতিটো পদৰ বাবে যোগ্যতাৰ মাপকাঠী পূৰণ কৰিলে একাধিক পদৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব।

🔹 ১০) বাছনি প্ৰক্ৰিয়া কেতিয়াৰ পৰা আৰম্ভ হব?
বাছনি প্ৰক্ৰিয়াৰ সবিশেষ চৰ্টলিষ্ট কৰা প্ৰাৰ্থীসকলক তেওঁলোকৰ আবেদনত দিয়া যোগাযোগৰ তথ্যৰ জৰিয়তে জনোৱা হ’ব।

🔹 ১১) এই পদসমূহত আবেদন কৰাৰ বাবে আবেদন মাচুল আছে নেকি?
প্ৰদান কৰা তথ্যত কোনো ধৰণৰ আবেদন মাচুলৰ কথা উল্লেখ কৰা হোৱা নাই। অৱশ্যে যিকোনো আপডেট বা স্পষ্টীকৰণৰ বাবে অফিচিয়েল ৱেবছাইটটো চোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

🔹 ১২) নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়া সম্পৰ্কে অধিক তথ্য ক’ত পাম?
অধিক তথ্য আৰু আপডেটৰ বাবে মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন সঞ্চালকালয়ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট চাওক বা শেহতীয়া ঘোষণাৰ বাবে কেৰিয়াৰ শিতান চাওক।

মহিলা আৰু শিশু উন্নয়ন সঞ্চালকালয়ৰ অংশ হ’বলৈ এই সুযোগ নাপাব। এতিয়াই আবেদন কৰক আৰু আপোনাৰ কেৰিয়াৰ যাত্ৰা আৰম্ভ কৰক! 🚀

You may also like