Home Assam News Navi App ৰ সহায়ত মাত্ৰ ₹10 বিনিয়োগ কৰি চাইড ইনকাম সৃষ্টি কৰক

Navi App ৰ সহায়ত মাত্ৰ ₹10 বিনিয়োগ কৰি চাইড ইনকাম সৃষ্টি কৰক

by Dhrubajyoti Haloi
Navi App ৰ সহায়ত মাত্ৰ ₹10 বিনিয়োগ কৰি চাইড ইনকাম সৃষ্টি কৰক

Navi App ৰ সহায়ত মাত্ৰ ₹10 বিনিয়োগ কৰি চাইড ইনকাম সৃষ্টি কৰক

আজিৰ পোষ্টটোত আমি অন্বেষণ কৰিম যে আপুনি কেনেকৈ মাত্ৰ ₹10 বিনিয়োগ কৰি অতিৰিক্ত আয় কৰিব পাৰে। যদি আপুনি নূন্যতম বিনিয়োগেৰে এটা পাৰ্শ্ব আয়ৰ ধাৰা সৃষ্টি কৰিবলৈ আগ্ৰহী, তেন্তে এই লেখাটো অতি মূল্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। মই আপোনালোকক দেখুৱাম যে কেনেকৈ মাত্ৰ ₹10 টকাৰে উপাৰ্জন কৰিব পাৰি Navi app ৰ শেহতীয়া বৈশিষ্ট্যৰ জৰিয়তে।

টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ ₹10 বিনিয়োগ কৰা

আপুনি প্ৰায়ে বিভিন্ন সৰু সৰু খৰচত ১০ টকা খৰচ কৰিব পাৰে, কিন্তু আপুনি জানেনে যে এই ধনৰাশি ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি সৰু পাৰ্শ্ব আয়ৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে? শেহতীয়াকৈ ঋণৰ অন্যতম শ্ৰেষ্ঠ এপ Navi app য়ে এটা নতুন বৈশিষ্ট্য প্ৰৱৰ্তন কৰিছে যিয়ে মাত্ৰ ₹10 বিনিয়োগেৰে ধন ঘটাব পাৰে। এই বৈশিষ্ট্য সঁচাকৈয়ে উপকাৰী, আৰু মই আপোনাক ইয়াৰ সুবিধা ল’বলৈ অতিশয় পৰামৰ্শ দিওঁ। আপুনি কেনেকৈ ₹10 বিনিয়োগ কৰি উপাৰ্জন আৰম্ভ কৰিব পাৰে তাৰ ষ্টেপ বাই ষ্টেপ প্ৰক্ৰিয়াটো চাওঁ আহক।

₹10 বিনিয়োগেৰে ধন ঘটাৰ আঁচনি

₹10 বিনিয়োগৰ আঁচনিখনত আপোনাৰ ধন মিউচুৱেল ফাণ্ডত ৰখাটো জড়িত হৈ থাকে। পূৰ্বে মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰিবলৈ ৫০০ বা ১০০০ ₹ৰ দৰে অধিক ধনৰ প্ৰয়োজন হৈছিল যদিও সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ সুবিধাৰ বাবে নভি এপে নূন্যতম বিনিয়োগ মাত্ৰ ১০ ₹লৈ হ্ৰাস কৰিছে।

যদি আপুনি দীৰ্ঘ সময়ৰ বাবে বিনিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে তেন্তে মিউচুৱেল ফাণ্ড এটা উৎকৃষ্ট বিকল্প হ’ব পাৰে। আজিয়েই বিনিয়োগ কৰিলে ভৱিষ্যতে যথেষ্ট লাভৰ আশা কৰিব পাৰি। মিউচুৱেল ফাণ্ডত সাধাৰণতে ৩ বছৰৰ লক-ইন পিৰিয়ড থাকে, য’ত আপুনি যথেষ্ট ৰিটাৰ্ণ লাভ কৰিব পাৰে।

কৰ কৰ্তনৰ সুবিধা

যদি আপুনি মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰে আৰু আপোনাৰ মুঠ বিনিয়োগ ₹1.50 লাখ পৰ্যন্ত হয় তেন্তে আপুনি কৰ কৰ্তনৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব।

Navi App ৰ সহায়ত ₹10 কেনেকৈ Invest কৰিব

মাত্ৰ ₹10 ৰ সৈতে বিনিয়োগ আৰম্ভ কৰিবলৈ তলৰ সহজ পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰক:

ষ্টেপ ১: এপটো ডাউনলোড কৰক প্ৰথমে গুগল প্লে ষ্ট’ৰৰ পৰা Navi এপটো ডাউনলোড কৰক বা তলত দিয়া লিংকটো ব্যৱহাৰ কৰক।

এপ ডাউনলোড কৰক

২য় পদক্ষেপ: ফোন নম্বৰেৰে পঞ্জীয়ন মোবাইল নম্বৰেৰে পঞ্জীয়ন কৰক।

স্তৰ ৩: সকলো সবিশেষ পূৰণ কৰক আপোনাৰ আধাৰ কাৰ্ড নম্বৰ, পেন কাৰ্ড নম্বৰ, আৰু বেংক একাউণ্টৰ সবিশেষ প্ৰদান কৰক।

স্তৰ ৪: ব্যক্তিগত বিৱৰণ পূৰণ কৰক আপোনাৰ ইমেইল আইডি, বৈবাহিক অৱস্থা, জন্ম তাৰিখ, আৰু অন্যান্য ব্যক্তিগত তথ্য প্ৰৱেশ কৰক।

৫ম স্তৰ: নিয়োগৰ বিৱৰণ পূৰণ কৰক আপোনাৰ বৃত্তিৰ বিৱৰণ, আয়ৰ উৎস, আৰু আয়ৰ বিৱৰণ যোগ কৰক।

স্তৰ ৬: বেংক একাউণ্ট যোগ কৰক বেংকৰ নাম, আই এফ এছ চি ক’ড, আৰু একাউণ্ট নম্বৰকে ধৰি আপোনাৰ বেংকৰ বিৱৰণ পূৰণ কৰক।

স্তৰ ৭: বিনিয়োগৰ ধৰণ নিৰ্বাচন কৰক SIP বিকল্প বাছক আৰু আপুনি বিনিয়োগ কৰিব বিচৰা ধনৰাশি নিৰ্বাচন কৰক। লগতে আপোনাৰ বিনিয়োগৰ সময়সীমা নিৰ্ধাৰণ কৰক।

পদক্ষেপসমূহ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত, আপুনি প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ হোৱালৈ অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। কিন্তু প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ হ’লে আপুনি সফলতাৰে মাত্ৰ ₹10 বিনিয়োগ কৰিছে, আৰু এতিয়া আপুনি উপাৰ্জন আৰম্ভ কৰিব পাৰিব।

প্ৰক্ৰিয়াটোৰ বিষয়ে অধিক বিশদ ব্যাখ্যাৰ বাবে তলত দিয়া ভিডিঅ’টো চাব পাৰে।

Navi app ৰ উদ্ভাৱনীমূলক বৈশিষ্ট্যৰ জৰিয়তে ₹10 বিনিয়োগ কৰিলে সম্ভাৱ্য পাৰ্শ্বীয় আয়ৰ ধাৰা মুকলি হ’ব পাৰে। এই উৎকৃষ্ট সুযোগটো এৰি নিদিব আৰু আজিয়েই আৰম্ভ কৰক আৰ্থিক বৃদ্ধিৰ দিশত আপোনাৰ যাত্ৰা!

 

Navi App ৰ বিষয়ে সঘনাই সোধা প্ৰশ্ন (FAQs)।

১/ Navi app কি?
Navi app হৈছে এটা মোবাইল এপ্লিকেচন যিয়ে ঋণ, বিনিয়োগ, আৰু অন্যান্য বিত্তীয় সামগ্ৰীকে ধৰি বিভিন্ন বিত্তীয় সেৱা আগবঢ়ায়। ইয়াৰ লক্ষ্য হৈছে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক বিত্তীয় সঁজুলি আৰু সেৱাসমূহৰ সহজ প্ৰৱেশ প্ৰদান কৰা, যাৰ ফলত বিত্তীয় ব্যৱস্থাপনা অধিক সুবিধাজনক হয়।

২/ Navi app কেনেকৈ ডাউনলোড কৰিব পাৰি?
আপোনাৰ ডিভাইচৰ অপাৰেটিং চিষ্টেমৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি আপুনি Google Play Store বা Apple App Store ৰ পৰা Navi এপটো ডাউনলোড কৰিব পাৰে। নিজ নিজ এপ ষ্ট’ৰত “Navi app” বুলি সন্ধান কৰক আৰু “Download” বা “Install” বুটামত ক্লিক কৰি আপোনাৰ ফোনত এপটো পাব।

৩/ Navi app ব্যৱহাৰ কৰাটো নিৰাপদ নেকি?
হয়, ব্যৱহাৰকাৰীৰ ব্যক্তিগত আৰু আৰ্থিক তথ্য সুৰক্ষিত কৰিবলৈ Navi app টো সুৰক্ষা ব্যৱস্থাৰে ডিজাইন কৰা হৈছে। আপোনাৰ তথ্যৰ সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰিবলৈ এপটোৱে এনক্ৰিপচন প্ৰটোকল আৰু সুৰক্ষিত চাৰ্ভাৰ ব্যৱহাৰ কৰে। কিন্তু সদায় সাৱধান হোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয় আৰু অজ্ঞাত পক্ষৰ সৈতে স্পৰ্শকাতৰ তথ্য ভাগ-বতৰা কৰাটো এৰাই চলিব লাগে।

৪/ Navi app য়ে কি কি সেৱা আগবঢ়ায়?
Navi এপটোৱে ব্যক্তিগত ঋণ, মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগ, আৰু বীমা সামগ্ৰীকে ধৰি একাধিক বিত্তীয় সেৱা আগবঢ়ায়। ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ₹10 টকাৰ কম টকাৰে মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত ইয়াক বহল দৰ্শকৰ বাবে সুলভ কৰি তোলা হয়।

৫/ Navi app ৰ সহায়ত ₹10 কেনেকৈ বিনিয়োগ কৰিব পাৰি?
Navi app ৰ সৈতে ₹10 বিনিয়োগ কৰিবলৈ আপুনি এপটোত ডাউনলোড কৰি ৰেজিষ্টাৰ কৰিব লাগিব। এবাৰ পঞ্জীয়ন কৰাৰ পিছত আপুনি “SIP” (Systematic Investment Plan) বিকল্প নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে আৰু আপুনি বিনিয়োগ কৰিব বিচৰা ধনৰাশি বাছি ল’ব পাৰে। আপোনাৰ বিনিয়োগ নিশ্চিত কৰক, আৰু বাকীখিনি এপটোৱে চম্ভালিব।

৬/ নভি এপ বিনিয়োগৰ লগত জড়িত কিবা কৰ সুবিধা আছেনে?
হয়, নভি এপৰ জৰিয়তে মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগৰ লগত জড়িত কৰ সুবিধাও আছে। যদি মিউচুৱেল ফাণ্ডত আপোনাৰ মুঠ বিনিয়োগ ₹১.৫০ লাখ পৰ্যন্ত হয়, তেন্তে আয়কৰ আইনৰ কিছুমান ধাৰাত কৰ কৰ্তনৰ সুবিধা ল’ব পাৰিব।

৭/ Navi app ৰ জৰিয়তে মোৰ বিনিয়োগৰ সবিশেষ লাভ কৰিব পাৰিমনে?
নিৰ্ঘাত! Navi এপটোৱে ব্যৱহাৰকাৰী-বন্ধুত্বপূৰ্ণ আন্তঃপৃষ্ঠ প্ৰদান কৰে য’ত আপুনি আপোনাৰ বিনিয়োগসমূহ অনুসৰণ আৰু পৰিচালনা কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ বিনিয়োগৰ বিৱৰণ, ৰিটাৰ্ণ, আৰু অন্যান্য প্ৰাসংগিক তথ্য এপটোৰ পৰাই চাব পাৰে।

৮/ নভি এপৰ সহায়ত মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগৰ বাবে লক-ইন পিৰিয়ড আছেনে?
হয়, নভি এপৰ জৰিয়তে কৰা মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগৰ সাধাৰণতে ৩ বছৰৰ লক-ইন সময় থাকে। এই সময়ছোৱাত বিনিয়োগ কৰা ধন উলিয়াব নোৱাৰিব।

৯/ মই Navi গ্ৰাহক সমৰ্থনৰ সৈতে কেনেকৈ যোগাযোগ কৰিব পাৰো?
আপুনি বিভিন্ন চেনেলৰ জৰিয়তে Navi গ্ৰাহক সমৰ্থনৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব পাৰে, যেনে ইমেইল, ফোন, বা ইন-এপ চেট বৈশিষ্ট্য। এপটোত নিৰ্দিষ্ট সমৰ্থন অংশ থাকিব য’ত আপুনি যোগাযোগৰ বিৱৰণ বিচাৰি পাব আৰু আপোনাৰ প্ৰশ্নৰ ক্ষেত্ৰত সহায় লাভ কৰিব পাৰিব।

১০) Navi app টো একাধিক ভাষাত উপলব্ধ নেকি?
এতিয়াৰ হিচাপত, Navi এপে ইংৰাজী আৰু আঞ্চলিক ভাষাকে ধৰি একাধিক ভাষা সমৰ্থন কৰিব পাৰে, যাতে বহল ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভিত্তি পূৰণ কৰিব পৰা যায়। উপলব্ধ ভাষা বিকল্পসমূহ চাবলৈ এপৰ ছেটিংছ পৰীক্ষা কৰক।

অনুগ্ৰহ কৰি মন কৰক যে ইয়াত প্ৰদান কৰা FAQসমূহ সাধাৰণ উল্লেখৰ বাবে, আৰু নিৰ্দিষ্ট প্ৰশ্ন বা উদ্বেগসমূহ সঠিক আৰু শেহতীয়া তথ্যৰ বাবে অফিচিয়েল Navi এপ সমৰ্থন দললৈ নিৰ্দেশিত কৰিব লাগে।

You may also like