Navi app ত ১০ টকা বিনিয়োগ কৰি কেনেকৈ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰি

by Dhrubajyoti Haloi

নমস্কাৰ বন্ধুসকল, আপোনালোক সকলোকে স্বাগতম জনাইছো, আজিৰ পোষ্টটোত আমি জানিব পাৰিম যে আপুনি কেনেকৈ মাত্ৰ ₹ 10 বিনিয়োগ কৰি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। বিনিয়োগ কৰি কেনেকৈ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰি

নৱীত বিনিয়োগ কৰি কেনেকৈ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰি

বন্ধুসকল, আজিৰ সময়ত অধিক সংখ্যক লোকে নিজৰ মাহিলী আয়ৰ কিছু অংশ সঞ্চয় কৰি বিনিয়োগ কৰি যথেষ্ট পৰিমাণৰ পাৰ্শ্ব আয়ৰ সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে। কিন্তু মাহৰ শেষলৈকে মানুহৰ হাতত একোৱেই নাথাকে আৰু তাৰ বাবেই তেওঁলোকে কোনো পাৰ্শ্ব-প্ৰতিক্ৰিয়া কৰিব নোৱাৰে। আৰু হতাশ হৈ যাওক। যদি আপুনিও সেইসকল লোকৰ মাজৰ এজন যিয়ে প্ৰতিমাহে অতি কম টকাৰে চাইড ইনকাম কৰিব বিচাৰে, তেন্তে আজিৰ পোষ্টটো আপোনাৰ বাবে অতি উপযোগী হ’ব কাৰণ আজি মই আপোনাক ক’ম যে আপুনি মাত্ৰ ₹ 10 টকাহে বিনিয়োগ কৰিব পাৰে আপুনি কেনেকৈ এটা পাৰ্শ্ব আয় সৃষ্টি কৰিব পাৰে সেইটো কৰি আছে। আৰু ₹ 10 বিনিয়োগ কৰি আপুনি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব।

Read Also: Navi App ৰ সহায়ত ধন উপাৰ্জন কৰক [2023] – Navi App ৰেফাৰ কৰি কেনেকৈ ধন ঘটাব পাৰি |

১০ টকা বিনিয়োগ কৰি কেনেকৈ টকা উপাৰ্জন কৰিব?

বন্ধু, ₹ 10 ৰ পৰিমাণ আছে যিটো আপুনি যাওঁতে যিকোনো ঠাইতে খৰচ কৰে, কিন্তু এই ₹ 10 ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি নিজৰ বাবে এটা সৰু চাইড ইনকাম লাভ কৰিব পাৰে।এটা নতুন বৈশিষ্ট্য মুকলি কৰিছে, যাৰ সহায়ত আপুনি আনকি ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে ₹ 10 বিনিয়োগ কৰি। বন্ধুসকল, navi app ৰ দ্বাৰা মুকলি কৰা এইটো এটা ডাঙৰ বৈশিষ্ট্য। আপুনি ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব আৰু যদি আপুনি ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে তেন্তে আমাৰ সম্পূৰ্ণ পোষ্টটো পঢ়ক আৰু ষ্টেপ বাই ষ্টেপ জানিব যে আপুনি কেনেকৈ ₹ 10 বিনিয়োগ কৰি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

Download Here Navi App

১০ টকা বিনিয়োগ কৰি টকা উপাৰ্জনৰ আঁচনি কি?

১০ টকা বিনিয়োগৰ আঁচনিখনত মিউচুৱেল ফাণ্ডত মাত্ৰ ১০ ₹ বিনিয়োগ কৰি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব। বন্ধুসকল, আগতে মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰিবলৈ ৫০০,১০০০ টকা খৰচ হৈছিল।কিন্তু এতিয়া সকলো ব্যক্তিৰ সুবিধা অনুযায়ী নভি এপৰ জৰিয়তে এই ধনৰাশি মাত্ৰ ১০ ₹লৈ হ্ৰাস কৰা হৈছে।

যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি বিনিয়োগ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে মিউটুল ফাণ্ড আপোনালোক সকলোৰে বাবে এক উত্তম বিকল্প হ’ব পাৰে। আজি যদি আপুনি বিনিয়োগ কৰে তেন্তে আগন্তুক সময়ত মিউটুল ফাণ্ডত ভাল ৰিটাৰ্ণ পাব পাৰিব। মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ লক-ইন পিৰিয়ড ৩ বছৰৰ। কৰণ, Navi App পৰা ভাল ৰিটাৰ্ণ পাবা।

Download Here Navi App

কৰ কৰ্তনৰ সুবিধা পাব

বন্ধুসকল, যদি আপুনি মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰে আৰু আপোনাৰ দ্বাৰা বিনিয়োগ কৰা ধনৰাশি ১.৫০ লাখ টকা পৰ্যন্ত হয়, তেন্তে আপুনি কৰ কৰ্তনৰ সুবিধা ল’ব পাৰিব।

নভি এপত ১০ টকা কেনেকৈ বিনিয়োগ কৰিব?

যদি আপুনি ১০ টকা বিনিয়োগ কৰি টকা উপাৰ্জন কৰিব বিচাৰে তেন্তে তলত দিয়া পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰক।

স্তৰ ১ এপটো ডাউনলোড কৰক

প্ৰথমে প্লে ষ্ট’ৰত গৈ বা তলত দিয়া লিংক বুটামটোত ক্লিক কৰি নভি এপটো ডাউনলোড কৰিব পাৰিব।

step 2 ফোন নম্বৰৰ সৈতে পঞ্জীয়ন

বন্ধুসকল, এতিয়া ইয়াত আপোনালোকে মোবাইলৰ সহায়ত পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব।

স্তৰ ৩ সকলো বিৱৰণ পূৰণ কৰক

এতিয়া বন্ধুসকল, ইয়াত আধাৰ কাৰ্ড নম্বৰ, পেন কাৰ্ড নম্বৰ, একাউণ্ট নম্বৰৰ দৰে সম্পূৰ্ণ তথ্য পূৰণ কৰিব লাগিব।

স্তৰ ৪ ব্যক্তিগত বিৱৰণ পূৰণ কৰক

এতিয়া বন্ধুসকল ইয়াত আপুনি আপোনাৰ কিছুমান ব্যক্তিগত তথ্য যেনে ইমেইল আইডি, বৈবাহিক অৱস্থা, জন্ম তাৰিখ ইত্যাদি পূৰণ কৰিব লাগিব।

৫ম স্তৰত নিয়োগৰ বিৱৰণ পূৰণ কৰা

এতিয়া ইয়াত আপুনি কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য যেনে বৃত্তিৰ বিৱৰণ আয়ৰ উৎসৰ বিৱৰণ আৰু আৰু আয়ৰ বিৱৰণ ইত্যাদি পূৰণ কৰিব লাগিব।

Read Also: Navi App ৰ সহায়ত ধন উপাৰ্জন কৰক [2023] – Navi App ৰেফাৰ কৰি কেনেকৈ ধন ঘটাব পাৰি |

স্তৰ ৬ পুনৰ একাউণ্ট যোগ কৰক

এতিয়া হয় কিন্তু বেংকৰ তথ্য পূৰণ কৰিব লাগিব। বেংকৰ তথ্যৰ ভিতৰত সকলো ধৰণৰ তথ্য যেনে বেংকৰ নাম, আই এফ এছ চি ক’ড আৰু একাউণ্ট নম্বৰ আদি পূৰণ কৰিব লাগিব।

স্তৰ ৭বিনিয়োগৰ ধৰণ নিৰ্বাচন কৰক

এতিয়া ইয়াত আপুনি তলৰ ফটোখনত দেখুওৱাৰ দৰে ইন্টাৰফেচটো দেখিব। ইয়াত আপুনি SIP বিকল্প নিৰ্ব্বাচন কৰিব লাগিব। আৰু এতিয়া আপুনি বিনিয়োগ কৰিব বিচৰা ধনৰ পৰিমাণ। আপুনি যিমান টকা বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ লগতে ইয়াত আপুনি কিমান দিন বিনিয়োগ কৰিব বিচাৰে তাৰ সময়সীমা নিৰ্ধাৰণ কৰিব লাগিব।

Download Here Navi App

এতিয়া বন্ধুসকল, ইয়াত আপুনি অলপ অপেক্ষা কৰিব লাগিব, হয়তো আপোনাৰ প্ৰক্ৰিয়াটো এবাৰতে সম্পূৰ্ণ নহ’বও পাৰে, কিন্তু কিছু সময় অপেক্ষা কৰাৰ পিছত আপোনাৰ প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু আপুনি আৰামত মাত্ৰ ₹ 10 টকা বিনিয়োগ কৰিব পাৰিব।বন্ধুসকল, যদি আপুনি… এই প্ৰক্ৰিয়াটো বুজিবলৈ যিকোনো ধৰণৰ সমস্যা থাকিলে, তেতিয়া আপুনি তলত দিয়া ভিডিঅ’টোৰ সহায় ল’ব পাৰে, য’ত আমি আপোনাক সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ দিছো।

Related Posts