Tinsukia Judiciary Recruitment 2023: তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ নিযুক্তি ২০২৩

জিলা আৰু অধিবেশন ন্যায়াধীশ তিনিচুকীয়া (তিনচুকীয়া ন্যায়পালিকা) শেহতীয়া গ্ৰেড ৪ চাকৰিৰ বিজ্ঞাপন জাননী ২০২৩

Tinsukia Judiciary Recruitment 2023, Apply Process Server, Office Peon (Grade IV) vacancy: জিলা আৰু অধিবেশন ন্যায়াধীশ তিনিচুকীয়াই শেহতীয়াকৈ তিনিচুকীয়া জিলা আৰু অধিবেশন ন্যায়াধীশ প্ৰতিষ্ঠাত ০৫ প্ৰচেছ চাৰ্ভাৰ, কাৰ্যালয় পিয়ন (চতুৰ্থ শ্ৰেণী)ৰ খালী পদৰ নিযুক্তি বিজ্ঞাপন প্ৰকাশ কৰিছে । আবেদন কৰিব বিচৰা ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ অফলাইন এপ্লিকেচন বাই ষ্টেণ্ডাৰ্ড প্ৰ-পত্ৰ পূৰণ কৰিব পাৰিব। আবেদন জমা দিয়াৰ শেষ তাৰিখ ০১.০২.২০২৩। তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাত Career বিচাৰি থকা চাকৰিৰ সন্ধানত এই সুযোগ । এই চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ পূৰ্বে আকাংক্ষীসকলক তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩ ৰ মাজেৰে যাবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হৈছেসম্পূৰ্ণৰূপে। জিলা আৰু অধিবেশন ন্যায়াধীশ তিনিচুকীয়া (তিনচুকীয়া ন্যায়পালিকা)ৰ চাকৰিৰ আৱেদন অফলাইন মোডত সংগ্ৰহ কৰা হয়।

District & Sessions Judge Tinsukia (Tinsukia Judiciary) Latest Grade 4 Job Advertisement Notification 2023

Tinsukia Judiciary Recruitment 2023, Apply Process Server, Office Peon (Grade IV) vacancy: District & Sessions Judge Tinsukia recently released the recruitment advertisement for 05 Process Server, Office Peon (Grade IV) vacancy in the establishment of District & Sessions Judge, Tinsukia. Interested and eligible candidates who are seeking to apply can fill Tinsukia Judiciary Offline Application by Standard form. The last date for submitting applications is 01.02.2023. This is the good opportunity for the job hunters who are looking for the Career in Tinsukia Judiciary. Before applying to this job, Aspirants are requested to go through the latest Tinsukia Judiciary job notification 2023 fully. District & Sessions Judge Tinsukia (Tinsukia Judiciary) job applications are collected by Offline mode.

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ নিযুক্তি ২০২৩

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩ ৰ সবিশেষ তথ্য তলত দিয়া হৈছে আৰু এই তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ নিযুক্তি  চৰকাৰী চাকৰিৰ অধীনত আহিছে ৷ চাকৰি বিচৰাসকলক আমাৰ AllJobAssam.com ৱেবছাইটত জিলা আৰু অধিবেশন ন্যায়াধীশ তিনিচুকীয়া (তিনচুকীয়া ন্যায়পালিকা) প্ৰক্ৰিয়া চাৰ্ভাৰ, অফিচ পিয়ন (চতুৰ্থ শ্ৰেণী)ৰ চাকৰি বাছনি প্ৰক্ৰিয়া, যোগ্যতা, দৰমহা, বয়সৰ সীমা আৰু আবেদন মাচুল তলত পঢ়িবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হ’ল । অৱশ্যে এই জিলা আৰু অধিবেশন ন্যায়াধীশ তিনিচুকীয়া (তিনচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ) চাকৰিৰ অধিসূচনাৰ বিষয়ে অধিক সঠিক তথ্যৰ বাবে লেখাটোৰ শেষত তলত দিয়া চৰকাৰী অধিসূচনাখন পৰীক্ষা কৰক আৰু লগতে তেওঁলোকৰ চৰকাৰী ৱেবছাইট http://tinsukiajudiciary.gov.in পৰীক্ষা কৰক।

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩ৰ সবিশেষ

সংগঠনৰ নামজিলা আৰু অধিবেশন ন্যায়াধীশ তিনিচুকীয়া
চাকৰিৰ ভূমিকাপ্ৰক্ৰিয়া চাৰ্ভাৰ, অফিচ পিয়ন (চতুৰ্থ শ্ৰেণী) খালী পদ
মুঠ খালী পদ০৫ টা পোষ্ট
প্ৰয়োগ ধৰণঅফলাইন
শেষ তাৰিখ০১.০২.২০২৩ তাৰিখ

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ চাকৰি খালী হোৱাৰ অধিসূচনাৰ বিৱৰণ ২০২৩

পোষ্টৰ নামপোষ্টৰ সংখ্যা
প্ৰক্ৰিয়া চাৰ্ভাৰ ০২টা পদ (১টা প্ৰত্যাশিত খালী পদ অন্তৰ্ভুক্ত)
অফিচ পিয়ন (চতুৰ্থ শ্ৰেণী)০৩ টা পোষ্ট

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ প্ৰক্ৰিয়া চাৰ্ভাৰৰ বাবে অৰ্হতা , পিয়ন নিযুক্তি ২০২৩

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাত আবেদন কৰিবলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীৰ বাবে চৰকাৰী অধিসূচনাত অৰ্হতা পৰীক্ষা কৰাটো ভাল। তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকা নিযুক্তি ২০২২ৰ অধিসূচনা অনুসৰি আৱেদন কৰিবলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে স্নাতক, অষ্টম শ্ৰেণী সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিছিল । প্ৰাৰ্থীসকলে তলৰ শিতানসমূহৰ পৰা দৰমহাৰ সবিশেষ, কৰ্মস্থলী আৰু শেষ তাৰিখ পৰীক্ষা কৰিব পাৰিব।

Process Server : Process Server পদৰ বাবে- অসমীয়া ভাষাৰ জ্ঞান থকা যিকোনো স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা স্নাতক (যিকোনো শাখাত) । কম্পিউটাৰৰ জ্ঞান, গাড়ী চলোৱা আদি বিশেষ দক্ষতা থকা প্ৰাৰ্থীক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হ’ব।

অফিচ পিয়ন (চতুৰ্থ শ্ৰেণী): অফিচ পিয়ন পদৰ বাবে- অষ্টম শ্ৰেণীৰ নূন্যতম শৈক্ষিক অৰ্হতা; আৰু যিসকলে এইচ এছ এছ এল চি বা তাৰ ওপৰত উত্তীৰ্ণ হৈছে তেওঁলোকে আবেদন কৰিবলৈ অযোগ্য হ’ব। কম্পিউটাৰৰ জ্ঞান, গাড়ী চলোৱা আদি বিশেষ দক্ষতা থকা প্ৰাৰ্থীক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হ’ব। প্ৰাৰ্থীসকলে আবেদন প্ৰ-পত্ৰৰ সৈতে আত্ম ঘোষণাৰ প্ৰমাণ পত্ৰ দেখুৱাব লাগিব য’ত উল্লেখ কৰা হ’ব যে “তেওঁ এইচ এছ এছ এল চি বা সমতুল্য পৰীক্ষা বা তাৰ ওপৰত উত্তীৰ্ণ হোৱা নাই”।

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ প্ৰক্ৰিয়া চাৰ্ভাৰৰ বাবে বয়সৰ সীমা , পিয়ন নিযুক্তি ২০২৩

বিজ্ঞাপন প্ৰকাশৰ তাৰিখ অনুসৰি প্ৰাৰ্থীৰ বয়স ১৮ বছৰৰ কম বা ৪০ বছৰৰ অধিক হ’ব নালাগে। চৰকাৰৰ মতে উচ্চ বয়স শিথিল। নীতি-নিয়ম।

বয়সৰ শিথিলতা : চৰকাৰৰ মতে উচ্চ বয়স শিথিল। নীতি-নিয়ম।

জাতীয়তা : প্ৰাৰ্থী ভাৰতীয় নাগৰিক হব লাগিব।

নিয়োগ বিনিময় : প্ৰাৰ্থীয়ে অসমৰ স্থানীয় নিয়োগ বিনিময়ত নিজৰ নাম পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব।

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ প্ৰক্ৰিয়া চাৰ্ভাৰ , পিয়ন নিযুক্তি ২০২৩ দৰমহা

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ নিযুক্তি ২০২২ৰ দৰমহা স্কেল ইয়াত দিয়া হৈছে। তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ নিযুক্তি ২০২২ সন্দৰ্ভত সম্পূৰ্ণ তথ্য চৰকাৰী অধিসূচনাত পোৱা যাব। তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ নিযুক্তি ২০২২ দৰমহা স্কেল অফিচ পিয়নৰ বাবে ১২,০০০-৫২,০০০ টকা যোগ কৰি গ্ৰেড পে ৩,৯০০ টকা।, প্ৰচেছ চাৰ্ভাৰৰ বাবে ১৪,০০০-৬০,৫০০ টকা প্লাছ গ্ৰেড পে ৫,২০০ টকা।.

পোষ্টৰ নামদৰমহা
প্ৰক্ৰিয়া চাৰ্ভাৰ ১৪,০০০-৬০,৫০০ টকাৰ লগতে ৫,২০০ টকাৰ গ্ৰেড পে
অফিচ পিয়ন (চতুৰ্থ শ্ৰেণী)১২,০০০-৫২,০০০ টকা যোগ কৰি গ্ৰেড পে ৩,৯০০ টকা

তিনিচুকীয়া নিযুক্তিৰ বাছনি প্ৰক্ৰিয়া

প্ৰচেছ চাৰ্ভাৰৰ পদৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে লিখিত পৰীক্ষাৰ বাবে হাজিৰ হ’ব লাগিব আৰু তাৰ পিছত Viva voce পৰীক্ষা কৰিব লাগিব। লিখিত পৰীক্ষা দুটা গোটৰে গঠিত ১০০ নম্বৰৰ প্ৰশ্নকাকতৰ ভিত্তিত হ’ব লাগিব। গ্ৰুপ ক – ইংৰাজী, সাধাৰণ সজাগতা, গাণিতিক ক্ষমতা আৰু যোগ্যতা ৭০ নম্বৰ আৰু গ্ৰুপ খ- ৩০ নম্বৰেৰে গঠিত অসমীয়া। লিখিত পৰীক্ষাত যোগ্যতা অৰ্জন কৰিবলৈ নূন্যতম নম্বৰ দুয়োটা গোটতে ৬০%। পিয়ন পদৰ বাবে কেৱল এটা সাক্ষাৎকাৰ/ viva voce অনুষ্ঠিত হ’ব।

তিনিচুকীয়া নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে কেনেদৰে আবেদন কৰিব?

  • আবেদনৰ লগত শিক্ষাগত অৰ্হতা, বয়স, জাতি, বৈধ নিয়োগ বিনিময় পঞ্জীয়ন কাৰ্ড, অভিজ্ঞতা (যদি আছে) সম্পৰ্কীয় সকলো প্ৰশংসাপত্ৰৰ স্ব-প্ৰমাণিত কপিৰ লগতে শেহতীয়া পাছপ’ৰ্ট আকাৰৰ ফটোৰ তিনিটা কপি থাকিব লাগিব।
  • আবেদন পত্ৰৰ ওপৰত আবেদনকাৰীয়ে বাধ্যতামূলকভাৱে নিজৰ মোবাইল নম্বৰ উল্লেখ কৰিব লাগিব।
  • আবেদন থকা খামটো খামৰ ওপৰত আবেদন কৰা পদটো লিখি দিব লাগে আৰু The District & Sessions Judge, Tinsukia, District Court Complex, Borguri, Tinsukia-786126, Assam লৈ ঠিকনা দিব লাগে । আবেদন গ্ৰহণৰ অন্তিম তাৰিখ ০১/০২/২০২৩ সন্ধিয়া ৫ বজালৈকে শেষ তাৰিখৰ পিছত কোনো আবেদন গ্ৰহণ কৰা নহ’ব। কোনো ধৰণৰ ডাক পলম হ’লে নিযুক্তি কৰ্তৃপক্ষ কোনো কাৰণতে দায়ী নহ’ব।

ঠিকনা

জিলা আৰু অধিবেশন ন্যায়াধীশ, তিনিচুকীয়া,
জিলা আদালত কমপ্লেক্স, বৰগুৰি,
তিনিচুকীয়া-৭৮৬১২৬, অসম

প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ

প্ৰাৰ্থীসকলে আবেদনৰ সৈতে তলত দিয়া নথিসমূহৰ স্ব-প্ৰমাণিত জেৰক্স কপি সংলগ্ন কৰিব লাগিব অন্যথা তেওঁলোকৰ আবেদন নাকচ হ’ব পাৰে।

শেহতীয়া পাছপ’ৰ্টৰ আকাৰৰ ফটোগ্ৰাফ (৩ কপি)।
বয়সৰ প্ৰমাণ।
শিক্ষাগত অৰ্হতাৰ প্ৰমাণ পত্ৰ।
জাতি প্ৰমাণপত্ৰ (যদি প্ৰযোজ্য হয়)।
বৈধ নিয়োগ বিনিময় পঞ্জীয়ন প্ৰমাণ পত্ৰ।

তিনিচুকীয়া নিযুক্তিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

আবেদনৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ১২ জানুৱাৰী ২০২৩
আবেদনৰ শেষ তাৰিখ১ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩

তিনিচুকীয়া ন্যায়পালিকাৰ চাকৰিৰ চৰকাৰী বিজ্ঞাপন আৰু আবেদন পত্ৰৰ লিংক

অফিচিয়েল জাননী ডাউনলোড কৰকইয়াত ক্লিক কৰক
ষ্টেণ্ডাৰ্ড ফৰ্ম ডাউনলোড কৰকইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল ৱেবছাইট চাওকইয়াত ক্লিক কৰক

Leave a Comment