RPF Vacancy : RPF কনষ্টেবল আৰু SI নিযুক্তিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ জাননী, ১৭ জুনলৈ সময়

by Dhrubajyoti Haloi

RPF খালী পদ: ৰেলৱে নিযুক্তি বোৰ্ডে সেই আবেদনকাৰীসকলক নিজৰ ভুল সংশোধন কৰিবলৈ এটা সুযোগ দিছে যিসকলে আবেদন ফৰ্মত নিজৰ ফটো আৰু চহী আপল’ড কৰাৰ সময়ত ভুল কৰিছিল।

RPF কনষ্টেবল, SI খালী পদ: ৰেলৱে নিযুক্তি বোৰ্ডে জাননী প্ৰকাশ কৰিছে যে RPF কনষ্টেবল আৰু SI নিযুক্তিৰ বাবে আবেদনকাৰীসকলে যিসকলে ফটো আৰু চহী আপল’ড কৰাৰ সময়ত ভুল কৰিছিল, তেওঁলোকৰ বাবে এই ভুল সংশোধন কৰিবলৈ এটা সুযোগ দিছে। বোৰ্ডে জনাইছে যে বহু আবেদনকাৰীয়ে নিয়ম অনুসৰি ফটো আৰু চহী আপল’ড কৰা নাই। তেওঁলোকৰ ফৰ্ম বাতিল হোৱা যেন নহয়, তাৰ বাবে নিয়ম অনুসৰি নতুন ফটো আৰু চহী আপল’ড কৰাৰ সুযোগ দিছে। বোৰ্ডে জনাইছে যে এই আবেদনকাৰীসকলক ই-মেইল আৰু SMSৰ জৰিয়তে এই বিষয়ে জনোৱা হ’ব। ১৫ জুনৰ পৰা ১৭ জুনলৈ এই ভুল সংশোধন কৰিব পৰা যাব।

সংশোধন কৰিবলৈ click here

ফৰ্ম সংশোধনৰ বাবে আবেদনকাৰীসকলে www.rrbapply.gov.inৰ জৰিয়তে নিজৰ RRB ৱেবছাইটত লগ ইন কৰিব লাগিব। ইয়াত তেওঁলোকৰ নতুন ফটো আৰু চহী আপল’ড কৰাৰ লিংক পোৱা যাব। এই লিংক ১৫ জুনৰ পৰা ১৭ জুনলৈহে উপলব্ধ হ’ব। যদি এই আবেদনকাৰীয়ে নিজৰ ফটো আৰু চহী সংশোধন নকৰে তেন্তে তেওঁলোকৰ ফৰ্ম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে বাতিল হ’ব।

ইয়া উল্লেখযোগ্য যে ৰেলৱে সুৰক্ষা বাহিনীত কনষ্টেবল আৰু SIৰ ৪৬৬০ পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে আবেদন ১৪ মে’লৈ গ্ৰহণ কৰা হৈছিল। ৰেলৱে সুৰক্ষা বাহিনী (RPF)ত চাব-ইন্সপেক্টৰৰ ৪৫২ আৰু কনষ্টেবলের ৪২০৮ পদৰ নিযুক্তি (মুঠ ৪৬৬০) হব।

কনষ্টেবলের বাবে সাধাৰণ, OBC, SC আৰু STৰ পুৰুষ আবেদনকাৰীয়ে ১৬০০ মিটাৰ দৌৰ ৫ মিনিট ৪৫ ছেকেণ্ডত সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। চাব-ইন্সপেক্টৰৰ বাবে ১৬০০ মিটাৰ দৌৰ ৬ মিনিট ৩০ ছেকেণ্ডত সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব।

প্ৰাৰম্ভিক দৰমহা – কনষ্টেবল: ₹২১,৭০০, SI: ₹৩৫,৪০০

দৰমহা: RPFত চাব-ইন্সপেক্টৰৰ মৌলিক দৰমহা ₹৩৫,৪০০ প্ৰতি মাহ, আৰু কনষ্টেবলের দৰমহা ₹২১,৭০০।

নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়া: অনলাইন কম্পিউটাৰ বেছড টেষ্ট (CBT), ফিজিকেল এফিশিয়েঞ্চী টেষ্ট (PET), ফিজিকেল মেজাৰমেণ্ট টেষ্ট (PMT), আৰু ডকুমেণ্ট ভেৰিফিকেশ্বন। প্ৰাক্তন-সেনা PET দিব নালাগে কিন্তু PMT আৰু DV ৰাউণ্ডত অংশগ্ৰহণ কৰিব লাগিব।

সংশোধন কৰিবলৈ click here

Related Posts

Leave a Comment