LIC AAO Recruitment 2023: অনলাইন আবেদন কৰক ৩০০ সহকাৰী প্ৰশাসনিক বিষয়াৰ খালী পদ

ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম (LIC)ৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ বিজ্ঞাপন অধিসূচনা ২০২৩- অনলাইন আবেদন ৩০০ সহকাৰী প্ৰশাসনিক বিষয়া (AAO) খালী

LIC AAO Recruitment 2023 – Apply Online 300 Assistant Administrative Officer vacancy: শেহতীয়াকৈ ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমে অল অভাৰ ইণ্ডিয়াত 300 সহকাৰী প্ৰশাসনিক বিষয়া (AAO) ৰ নিযুক্তিৰ বিজ্ঞাপন প্ৰকাশ কৰিছে। আবেদন কৰিব বিচৰা ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে ২০২৩ চনৰ ১৫ জানুৱাৰীৰ পৰা LIC Online Application পূৰণ কৰিব পাৰিব। অনলাইন আবেদন জমা দিয়াৰ শেষ তাৰিখ ৩১ জানুৱাৰী ২০২৩ ৷ LIC ত Career বিচাৰি থকা চাকৰিৰ সন্ধানী সকলৰ বাবে এইটো এটা ভাল সুযোগ। এই চাকৰিত আবেদন কৰাৰ আগতে, আকাংক্ষীসকলক শেহতীয়া LIC চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩ অনলাইন মোডৰ মাজেৰে যাবলৈ অনুৰোধ কৰা হৈছে , licindia.in ৰ জৰিয়তে।

LIC AAO 2023: Life Insurance Corporation Of India has published an official notification for the recruitment of candidates for the post of Assistant Administrative Officer. A total of 300 candidates will be recruited for the post of Assistant Administrative Officer in various LIC offices across the country. Online application for LICAAO 2023 has started from 15th January 2023. In the given post we have discussed the required details related to LICAAO Recruitment 2023.

LICAAO Notification 2023

LIC AAO Notification 2023 has been announced on the official website of LIC www.licindia.in. Candidates preparing for a reputed post in LIC and Banking and Insurance sector exams were eagerly waiting for LICAAO notification 2023. Candidates have to clear prelim, mains, and interview rounds for final selection. Here we have provided the direct link to download LIC AAO 2023 Notification PDF.

ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম (LIC) AAO নিযুক্তি ২০২৩

LICৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩ ৰ সবিশেষ তথ্য   তলত দিয়া হৈছে আৰু এই LIC নিযুক্তি  চৰকাৰী চাকৰিৰ অধীনত আহিছে ৷ চাকৰি বিচৰাসকলক আমাৰ AllJobAssam.com ৱেবছাইটত ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম (LIC) AAO চাকৰি বাছনি প্ৰক্ৰিয়া, যোগ্যতা, দৰমহা, বয়সৰ সীমা আৰু আবেদন মাচুল তলত পঢ়িবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হৈছে । কিন্তু এই জীৱন বীমা নিগম (LIC) চাকৰিৰ অধিসূচনাৰ বিষয়ে অধিক সঠিক তথ্যৰ বাবে প্ৰবন্ধটোৰ শেষত তলত দিয়া চৰকাৰী জাননীটো পৰীক্ষা কৰক আৰু তেওঁলোকৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট licindia.in ও পৰীক্ষা কৰক ।

LICৰ সবিশেষ শেহতীয়া AAO চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩

সংস্থাভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম
পৰীক্ষাৰ নামLIC AAO পৰীক্ষা ২০২৩
ডাকসহকাৰী প্ৰশাসনিক বিষয়া
শ্ৰেণীচৰকাৰী চাকৰি
নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়াপ্ৰিলিমছ, মেইনছ, সাক্ষাৎকাৰ
খালী পদ৩০০ 
চাকৰিৰ স্থানসমগ্ৰ ভাৰতবৰ্ষতে
এপ্লিকেচন মোডঅনলাইন
অফিচিয়েল ৱেবছাইট@www.licindia.in
LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩এই পোষ্টটো হিন্দীত চাওক
LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩এই পোষ্টটো Englishত চেক কৰক
LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩এই পোষ্টটো বাংলা ভাষাত চাওক

LICৰ চাকৰি খালী পদৰ অধিসূচনাৰ সবিশেষ

LIC AAO Job Vacancy Notification Details

লিকাঅ’ ২০২৩: অনলাইন আবেদন কৰক

LIC AAO 2023 Apply Online link is active since 15 January LIC Recruitment 2023 online application ৰ সৈতে জড়িত সকলো গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য LIC India ৱেবছাইটত অফিচিয়েল notification pdf প্ৰকাশৰ বাবে উপলব্ধ। ইয়াত LIC AAO Recruitment ৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিবলৈ প্ৰত্যক্ষ লিংক দিয়া হৈছে LIC Recruitment 2023 ৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰাৰ শেষ তাৰিখ ৩১ জানুৱাৰী আৰু প্ৰাৰ্থীসকলে শেষ মুহূৰ্তৰ কোনো ধৰণৰ হুলস্থুলৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ শেষ দিনৰ আগতে আবেদন কৰিব লাগিব।

LIC নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে অৰ্হতা

LICত আবেদন কৰিবলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীৰ বাবে চৰকাৰী অধিসূচনাত অৰ্হতা পৰীক্ষা কৰাটো ভাল। LIC নিযুক্তি ২০২৩ৰ অধিসূচনা অনুসৰি আৱেদন কৰিবলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে স্নাতক ডিগ্ৰী সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিছিল। প্ৰাৰ্থীসকলে তলৰ শিতানসমূহৰ পৰা দৰমহাৰ সবিশেষ, কৰ্মস্থলী আৰু শেষ তাৰিখ পৰীক্ষা কৰিব পাৰিব।

AAO (চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্ট)  – স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ভাৰতীয় বিশ্ববিদ্যালয়/প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা স্নাতক ডিগ্ৰী আৰু প্ৰাৰ্থীসকলে চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্ট প্ৰতিষ্ঠানৰ চূড়ান্ত পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিছিল আৰু চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্ট প্ৰতিষ্ঠানে উপস্থাপন কৰা ধৰণে প্ৰবন্ধ সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিছিল। প্ৰাৰ্থীজন ইনষ্টিটিউট অৱ চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্টছ অৱ ইণ্ডিয়াৰ এছ’চিয়েট মেম্বাৰ হ’ব লাগিব। প্ৰাৰ্থীয়ে নিজৰ সদস্যপদ নম্বৰ দিব লাগিব আৰু একেই ইনষ্টিটিউট অৱ চাৰ্টাৰ্ড একাউণ্টেণ্টছ অৱ ইণ্ডিয়াত পৰীক্ষা কৰা হ’ব।

AAO (Actuarial)  – স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ভাৰতীয় বিশ্ববিদ্যালয়/প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা যিকোনো শাখাত স্নাতক ডিগ্ৰী আৰু প্ৰাৰ্থীসকলে বাধ্যতামূলকভাৱে ভাৰতীয় এচ্যুৱেৰী ​​ইনষ্টিটিউট / ইনষ্টিটিউট আৰু এচ্যুৱেৰীজ অনুষদ, ইউ কেৰ দ্বাৰা পৰিচালিত পৰীক্ষাৰ ৬ বা তাতকৈ অধিক গৱেষণা পত্ৰত উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব। যোগ্যতাৰ তাৰিখৰ দৰে। প্ৰাৰ্থীয়ে তেওঁলোকৰ সদস্যপদ নম্বৰ দিব লাগিব আৰু একেখিনি কথাই ইনষ্টিটিউট অৱ এচ্যুৱেৰীজ অৱ ইণ্ডিয়া / ইনষ্টিটিউট এণ্ড ফেকাল্টী অৱ এচ্যুৱেৰীজ, ইউ কেৰ সৈতে পৰীক্ষা কৰা হ’ব।

AAO (আই টি)ৰ বাবে  – কোনো স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ভাৰতীয় বিশ্ববিদ্যালয়/ প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা অভিযান্ত্ৰিক (কম্পিউটাৰ বিজ্ঞান, আই টি বা ইলেক্ট্ৰনিক্স), বা এম চি এ বা এম এছ চি (কম্পিউটাৰ বিজ্ঞান)ত স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰা।

AAO (ৰাজভাষা)ৰ বাবে  – স্নাতক ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত ইংৰাজীক অন্যতম বিষয় হিচাপে লৈ হিন্দী/হিন্দী অনুবাদত স্নাতকোত্তৰ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী বা স্নাতক ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত
হিন্দীক
অন্যতম বিষয় হিচাপে লৈ ইংৰাজীত স্নাতকোত্তৰ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী
অথবা
স্নাতকোত্তৰ স্নাতকোত্তৰ স্নাতক ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত ইংৰাজী আৰু হিন্দী বিষয় হিচাপে লৈ সংস্কৃতত ডিগ্ৰী।

AAO (Legal)ৰ বাবে  – স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ভাৰতীয় বিশ্ববিদ্যালয়/প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা আইন বা LLM ত স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰা। তিনি বছৰৰ বাৰ অভিজ্ঞতা অতি প্ৰয়োজনীয়।

LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩: বয়সৰ সীমা

প্ৰাৰ্থীসকলে LIC AAO Recruitment 2023 ৰ বয়সৰ সীমা ইয়াত তলৰ তালিকাত পৰীক্ষা কৰিব পাৰিব।

নূন্যতম বয়স২১ বছৰ
সৰ্বোচ্চ বয়স৩০ বছৰ

বি:দ্ৰ: মোবাইলত সঠিকভাৱে চাবলৈ লেণ্ডস্কেপ মোড কৰক

LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩: বয়সৰ শিথিলতা

তলৰ তালিকাখনত আমি LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩ৰ বিভিন্ন শ্ৰেণীৰ আবেদনকাৰীক LICয়ে দিয়া বয়সৰ শিথিলতা প্ৰদান কৰিছো।

LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩: বয়সৰ শিথিলতা
শ্ৰেণীবয়সৰ শিথিলতা
অনুসূচিত জাতি/জনজাতি৫ বছৰ
অ’বিচি৩ বছৰ
PWD (জেনেৰেল)১০ বছৰ
পি ডব্লিউ ডি (SC/ST)১৫ বছৰ
PWD (OBC)১৩ বছৰ
প্ৰাক্তন সেৱাৰ লোকপ্ৰতিৰক্ষা সেৱাত সেৱাৰ প্ৰকৃত সময়সীমা প্লাছ ৩ বছৰ সৰ্বোচ্চ বয়সৰ সীমা ৪৫ বছৰৰ অধীনত। (অনুসূচিত জাতি/জনজাতিৰ/অবিচিৰ অন্তৰ্গত অক্ষম প্ৰাক্তন সেনাবাহিনীৰ ক্ষেত্ৰত অনুসূচিত জাতি/জনজাতিৰ বাবে সৰ্বোচ্চ বয়সৰ সীমা ৫০ বছৰ আৰু অবিচিৰ বাবে ৪৮ বছৰ অনুমতি দিয়া হৈছে।
LICৰ কৰ্মচাৰী৫ বছৰৰ অধিক শিথিলতা

LIC নিযুক্তি ২০২৩ খালী পদৰ সংখ্যা

LICয়ে প্ৰাৰ্থীসকলক AAO খালী পদৰ বাবে আবেদন কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিছে। LIC নিযুক্তি ২০২৩ খালী পদৰ সংখ্যা ৩০০।

LIC নিযুক্তি ২০২৩ দৰমহা

LIC নিযুক্তি ২০২৩ৰ দৰমহাৰ স্কেল ইয়াত দিয়া হৈছে। LIC নিযুক্তি ২০২৩ সম্পৰ্কীয় সম্পূৰ্ণ তথ্য চৰকাৰী অধিসূচনাত পোৱা যাব। LIC নিযুক্তি ২০২৩ দৰমহা স্কেল হৈছে ৫০ লাখ টকাৰ দৰমহা। প্ৰতিমাহে ৩২৭৯৫ টকা

LIC নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে চাকৰিৰ স্থান

অল অভাৰ ইণ্ডিয়াত খালী হোৱা ৩০০টা পদৰ সৈতে LIC নিযুক্তি ২০২৩ জাননী মুকলি কৰিছে। বেছিভাগেই ফাৰ্মখনে এজন প্ৰাৰ্থীক নিযুক্তি দিব যেতিয়া তেওঁ পছন্দৰ স্থানত সেৱা আগবঢ়াবলৈ সাজু হ’ব।

LIC নিযুক্তি ২০২৩ অনলাইন আবেদন শেষ তাৰিখ

যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে ৩১/০১/২০২৩ তাৰিখৰ পূৰ্বে অনলাইনযোগে আবেদন কৰিব পাৰিব

LIC AAO Recruitment 2023 ৰ বাবে কেনেকৈ আবেদন কৰিব

প্ৰাৰ্থীসকলে ঘোষণা কৰা শেষ তাৰিখৰ পূৰ্বে LIC Recruitment 2023 ৰ বাবে আবেদন কৰিব লাগিব। LIC নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে আবেদন কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে আবেদন কৰিবলৈ দিয়া পদ্ধতি অনুসৰণ কৰিব পাৰিব।

স্তৰ ১: LICৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট চাওক 
স্তৰ ২: LIC নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে অধিসূচনা সন্ধান কৰক
স্তৰ ৩: অধিসূচনাত দিয়া সকলো বিৱৰণ স্পষ্টকৈ পঢ়ক
স্তৰ ৪: অফিচিয়েল জাননী অনুসৰি আবেদনৰ ধৰণ পৰীক্ষা কৰক আৰু আগবাঢ়ি যাওক

LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩: গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

ইভেন্টতাৰিখ
LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩১৫ জানুৱাৰী ২০২৩
LIC AAO অনলাইন আবেদন আৰম্ভ হোৱাৰ তাৰিখ১৫ জানুৱাৰী ২০২৩
LIC AAO 2023 ৰ বাবে আবেদন কৰাৰ শেষ তাৰিখ৩১ জানুৱাৰী ২০২৩

LIC AAO চাকৰিৰ অফিচিয়েল জাননী আৰু অনলাইন আবেদন লিংক

অনলাইন আবেদন কৰকClick Here
জাননীইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল ৱেবছাইটইয়াত ক্লিক কৰক
মোবাইল এপ ডাউনলোড কৰক
ইয়াত ক্লিক কৰক

LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩: নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়া

LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে চূড়ান্ত নিৰ্বাচনৰ বাবে প্ৰাৰ্থীসকলে তিনিটা স্তৰৰ নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়াৰ মাজেৰে পাৰ হ’ব লাগিব।

  • প্ৰাৰম্ভিক  পৰীক্ষাঃ LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩ৰ প্ৰিলিম পৰীক্ষা বস্তুনিষ্ঠ ধৰণৰ হ’ব আৰু অনলাইনযোগে অনুষ্ঠিত হ’ব।
  • মেইনছ পৰীক্ষা: মেইনছত  পৰীক্ষাৰ আকাংক্ষীয়ে উদ্দেশ্য দুয়োটাৰে লগতে বিষয়ভিত্তিক কাগজৰো চেষ্টা কৰিব লাগিব। মেইনছ পৰীক্ষা যোগ্যতাসম্পন্ন প্ৰকৃতিৰ হ’ব আৰু অনলাইনযোগে অনুষ্ঠিত হ’ব।
  • সাক্ষাৎকাৰ:  মেইন পৰীক্ষাৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰা পৰীক্ষাৰ্থীসকলক ব্যক্তিগত সাক্ষাৎকাৰৰ বাবে মাতিব। মূল পৰীক্ষাত লাভ কৰা নম্বৰ আৰু সাক্ষাৎকাৰত লাভ কৰা নম্বৰৰ ভিত্তিত চূড়ান্ত মেধা তালিকা প্ৰস্তুত কৰা হ’ব।

LIC AAO নিযুক্তি ২০২৩: পৰীক্ষাৰ আৰ্হি

আকাংক্ষীসকলক LIC AAOৰ বাবে প্ৰিলিমছ আৰু মেইনছ পৰীক্ষাৰ আৰ্হিৰ সৈতে আপডেট কৰিব লাগিব কাৰণ ই সম্পূৰ্ণ পৰীক্ষাৰ এক আভাস প্ৰদান কৰে। প্ৰাৰ্থীসকলে তলত LIC AAO Recruitment 2023 Exam Pattern চাব পাৰিব।

LIC AAO Prelims পৰীক্ষাৰ আৰ্হি

LIC AAO Recruitment ৰ বাবে prelims exam pattern তলত দিয়া হৈছে।

LIC AAO Prelims পৰীক্ষাৰ আৰ্হি
বিষয়সমূহপ্ৰশ্নৰ সংখ্যামুঠ নম্বৰসময়ৰ সময়সীমা
যুক্তিযুক্ততা৩৫৩৫২০ মিনিট
পৰিমাণগত যোগ্যতা৩৫৩৫২০ মিনিট
ইংৰাজী ভাষা৩০৩০২০ মিনিট
মুঠ১০০১০০৬০ মিনিট

বি:দ্ৰ: মোবাইলত সঠিকভাৱে চাবলৈ লেণ্ডস্কেপ মোড কৰক

LIC AAO মেইনছ পৰীক্ষাৰ আৰ্হি

LIC AAO Mains Exam 2023 ৰ বাবে বস্তুনিষ্ঠ পৰীক্ষাৰ আৰ্হি তলত দিয়া হৈছে।

LIC AAO মেইনছ পৰীক্ষাৰ আৰ্হি
বিষয়সমূহপ্ৰশ্নৰ সংখ্যামুঠ নম্বৰ সময়ৰ সময়সীমা
যুক্তিযুক্ততা৩০৯০৪০ মিনিট
সাধাৰণ জ্ঞান, সাম্প্ৰতিক পৰিস্থিতি৩০৬০২০ মিনিট
পেছাদাৰী জ্ঞান৩০৯০৪০ মিনিট
বীমা আৰু বিত্তীয় বজাৰ সজাগতা৩০৬০২০ মিনিট
মুঠ১২০৩০০ টকা১২০ মিনিট

LIC AAO Descriptive Exam তলত দিয়া আৰ্হিত হব।

বিষয়প্ৰশ্নৰ সংখ্যাসৰ্বোচ্চ নম্বৰসময়ৰ সময়সীমা
ইংৰাজী ভাষা (চিঠি লিখা আৰু ৰচনা)২৫৩০ মিনিট

LIC নিযুক্তি ২০২৩ৰ FAQ

LIC নিযুক্তিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ কিমান?

LIC নিযুক্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰাৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ ১৫ জানুৱাৰী ২০২৩

LIC Recruitment ৰ বাবে আবেদন কৰাৰ শেষ তাৰিখ কিমান?

LIC নিযুক্তিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ শেষ তাৰিখ ৩১ জানুৱাৰী ২০২৩

LIC নিযুক্তিত মুঠ খালী পদৰ সংখ্যা কিমান?

LIC নিযুক্তিত মুঠ খালী পদৰ সংখ্যা হ’ল ৩০০টা।

Leave a Comment