HDFC Bank Recruitment 2023 notification 12000+ Vacancy বিভিন্ন পদৰ বাবে মুকলি, আবেদনৰ তাৰিখ জানি লওক।

by Dhrubajyoti Haloi

HDFC Bank Vacancy 2023 : নমস্কাৰ বন্ধুসকল, আপোনাৰ নিজৰ ব্লগ নিযুক্তিৰ ফলাফললৈ আপোনাক স্বাগতম  ! আজিৰ লেখাটোৰ জৰিয়তে আমি  HDFC Bank Vacancy 2023  ৰ বিষয়ে ক’ম  ! HDFC Bank ৰ দ্বাৰা এটা অতি ভাল নিযুক্তিৰ জাননী ওলাইছে।

এইচ ডি এফ চি বেংকে ইয়াৰ  অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে বেংকৰ চাকৰি   কৰিব বিচৰা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে কঢ়িয়াই আনিছে এক সোণালী সুযোগ  ৷ এই  HDFC Bank Vacancy 2023 ত মুঠ 12551 টা পদ   নিযুক্তি দিয়াৰ কথা ঘোষণা কৰা হৈছে  ৷ আপোনালোকক কওঁ যে এই ঘোষণা  এইচ ডি এফ চি বেংকে   ইয়াৰ অফিচিয়েল  ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে কৰিছে ৷ এইচ ডি এফ চি বেংকৰ এই নিযুক্তিত   , বিভিন্ন পদ লোৱা হৈছে আৰু এই নিযুক্তি সকলো ৰাজ্যভিত্তিকভাৱে উলিয়াই দিয়া হৈছে।

ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে অনলাইনৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰিব। অতি শীঘ্ৰে এই পদসমূহৰ বাবে আৱেদন প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হ’ব। গতিকে এই  HDFC Bank Vacancy 2023   নিযুক্তিৰ সৈতে জড়িত সম্পূৰ্ণ তথ্য যেনে – পদৰ বিৱৰণ, আবেদনৰ তাৰিখ, আবেদনৰ বাবে আবেদন মাচুল, আবেদনকাৰীৰ বয়সৰ সীমা, আবেদনকাৰীৰ শৈক্ষিক অৰ্হতা,   আবেদনৰ   বাবে প্ৰয়োজনীয় .  নথি-পত্ৰ আৰু অনলাইনত কেনেদৰে আৱেদন কৰিব ইত্যাদি তলত সম্পূৰ্ণ বিশদভাৱে দিয়া হৈছে। এই নিযুক্তি HDFC Bank Vacancy 2023 ৰ সৈতে জড়িত সকলো তথ্যৰ বাবে  , এই লেখাটো শেষলৈকে পঢ়ক।

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩ : অভাৰভিউ

প্ৰবন্ধৰ নাম এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩
প্ৰবন্ধৰ তাৰিখ ১২-০১-২০২৩ তাৰিখে
খালী পদৰ নাম এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩
শ্ৰেণী বেংকিং / নিযুক্তি
বেংকৰ নাম এইচ ডি এফ চি বেংক
পোষ্টৰ নং ১২৫৫১
আবেদনৰ শেষ তাৰিখ অতি সোনকালে আপডেট কৰক
এপ্লিকেচন মোড অনলাইন
অফিচিয়েল ৱেবছাইট ইয়াত ক্লিক কৰক

HDFC BANK নিযুক্তি ২০২৩ | শেহতীয়া বেংক খালী পদ | ফ্ৰেচাৰৰ বাবে বেংকৰ চাকৰি ২০২৩ | বেংকৰ চাকৰি আপডেট (ভিডিঅ’)

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩ পদৰ সবিশেষ

HDFC Bank Recruitment 2023 HDFC Bank  ৰ দ্বাৰা এটা অতি ভাল নিযুক্তিৰ জাননী ওলাইছে। এইচ ডি এফ চি বেংকৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে বেংকৰ কাম কৰিব বিচৰা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে কঢ়িয়াই আনিছে এক সোণালী সুযোগ। এই  H D FC Bank Vacancy 2023  ত মুঠ ১২৫৫১ টা পদত নিযুক্তি দিয়াৰ কথা ঘোষণা কৰা হৈছে।

আপোনালোকক জনাওঁ যে এই ঘোষণা  HDFC Bank   ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে কৰিছে। এইচ ডি এফ চি বেংকৰ এই নিযুক্তিত   , বিভিন্ন পদ উলিয়াব আৰু কোৱা হৈছে যে এই নিযুক্তি ৰাজ্য ভিত্তিক হব । ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে অনলাইনৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰিব। অতি শীঘ্ৰে এই পদসমূহৰ বাবে আৱেদন প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হ’ব।

  • মুঠ পদৰ সংখ্যা : ১২৫৫১

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

HDFC Bank Recruitment 2023 এইচ ডি এফ  চি বেংকে মুকলি হ’বলগীয়া ১২৫৫১টা পদৰ বাবে আবেদনৰ তাৰিখ এতিয়াও নিৰ্ধাৰণ হোৱা নাই। এইচ ডি এফ চি বেংকৰ এই পদসমূহৰ বাবে আৱেদন প্ৰক্ৰিয়া অতি শীঘ্ৰে আৰম্ভ হ’ব। আবেদনৰ তাৰিখৰ ঘোষণাৰ আপডেট অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে অহাৰ লগে লগে আপুনি প্ৰথমে এই ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে আপডেট কৰা হ’ব ৷

  • আবেদন জমা দিয়াৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ : এতিয়াই আৰম্ভ কৰক
  • আবেদন জমা দিয়াৰ শেষ তাৰিখ : অতি সোনকালে আপডেট কৰক

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩ আবেদন মাচুল

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ নিযুক্তি ২০২৩ এইচ ডি এফ  চি বেংকে মুকলি হ’বলগীয়া ১২৫৫১টা পদৰ বাবে অনলাইনযোগে আবেদন কৰাৰ বাবে এইচ ডি এফ চি বেংকে  আৱেদন মাচুল নিৰ্ধাৰণ কৰিছে  । এইচ ডি এফ চি বেংকৰ এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ বিভিন্ন শিতানৰ বাবে বিভিন্ন আবেদন মাচুল নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। Gen / OBC / EWS শিতানৰ আবেদনকাৰীৰ বাবে আবেদন মাচুল  ৩০০ টকা   ৰখা হৈছে  ৷ ST / SC / PWD আৰু সকলো মহিলা আবেদনকাৰীৰ বাবে কোনো আবেদন মাচুল নাই  ।

 
  • জেনেৰেল/ অ’বিচি/ ইডব্লিউএছ : ৩০০/-
  • এছ টি/ এছ চি / পি ডব্লিউ ডি : ০/- 
  • সকলো মহিলা প্ৰাৰ্থী : ০/-

বি:দ্ৰ: আবেদনকাৰীয়ে অনলাইন (নেট বেংকিং, ডেবিট কাৰ্ড, ক্ৰেডিট কাৰ্ড আৰু ইউ পি আই আদি) যোগেদি আবেদন মাচুল দিব পাৰিব।

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩ বয়সৰ সীমা

HDFC Bank Recruitment 2023  এইচডিএফচি বেংকে মুকলি হ’বলগীয়া ১২৫৫১টা পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিবলৈ এইচডিএফচি বেংকে নিৰ্ধাৰণ কৰিছে আবেদনকাৰীৰ বয়সৰ সীমা। এইচ ডি এফ চি বেংকৰ এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ আবেদনকাৰীৰ নূন্যতম বয়সৰ সীমা  ১৮ বছৰ ৰখাৰ  বিপৰীতে আবেদনকাৰীৰ সৰ্বোচ্চ বয়সৰ সীমা  ৪০ বছৰ ৰখা হৈছে ৷ বয়সৰ শিথিলতা চৰকাৰী নিয়ম অনুসৰি প্ৰযোজ্য হ’ব।

  • আবেদনকাৰীৰ বাবে নূন্যতম বয়সৰ সীমা : ১৮ বছৰ
  • আবেদনকাৰীৰ বাবে সৰ্বোচ্চ বয়সৰ সীমা : ৪০ বছৰ

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩ শিক্ষাগত অৰ্হতা

HDFC Bank Recruitment 2023 এইচডিএফচি বেংকে মুকলি কৰিবলগীয়া ১২৫৫১টা পদৰ  বাবে অনলাইন আবেদন কৰিবলৈ  এইচডিএফচি বেংকে  আবেদনকাৰীৰ শৈক্ষিক অৰ্হতা নিৰ্ধাৰণ কৰিছে   । এইচ ডি এফ চি বেংকত এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ আবেদনকাৰীয়ে  স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত কলেজ / বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা মেট্ৰিক / ইণ্টাৰমিডিয়েট  উত্তীৰ্ণ হ ’ ব লাগিব  ৷

শিক্ষাগত অৰ্হতাঃ আবেদনকাৰীয়ে স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত মহাবিদ্যালয়/বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা মেট্ৰিক/ইণ্টাৰ উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩ গুৰুত্বপূৰ্ণ নথি

HDFC Bank Recruitment 2023 এইচ ডি  এফ চি বেংকে মুকলি হ’বলগীয়া ১২৫৫১টা পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিবলৈ আবেদনকাৰীৰ প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ এইচ ডি এফ চি বেংকে জাৰি কৰিছে। HDFC Bank ৰ এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ  , আবেদনকাৰীৰ বাবে তলত দিয়া সকলো নথি-পত্ৰ থকাটো বাধ্যতামূলক। যেনেকৈ _

  • আবেদনকাৰীৰ আধাৰ কাৰ্ড
  • পেন কাৰ্ড
  • দশম / দ্বাদশ প্ৰমাণপত্ৰ (দশম / দ্বাদশ প্ৰমাণপত্ৰ)
  • বাসস্থানৰ প্ৰমাণ পত্ৰ
  • জাতিগত প্ৰমাণ পত্ৰ
  • পাছপ’ৰ্টৰ আকাৰৰ ফটো
  • ইমেইল আইডি
  • মোবাইল নং।

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩

এইচ ডি এফ চি বেংকৰ খালী পদ ২০২৩  গুৰুত্বপূৰ্ণ লিংক

অনলাইন আবেদন কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
হোম পেজ ইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল ৱেবছাইট ইয়াত ক্লিক কৰক

Related Posts

Leave a Comment