Coast Guard Navik GD DB Recruitment 2023 Notification 02/2023 Batch, ভাৰতীয় উপকূলক্ষী নভিক (GD DB) নিযুক্তি ২০২৩

ভাৰতীয় উপকূলক্ষী নভিক (GD DB) নিযুক্তি ২০২৩ অধিসূচনা ০২/২০২৩ বেচৰ বাবে মুকলি

Coast Guard Navik GD And DB Recruitment 2023 : নমস্কাৰ বন্ধুসকল, আপোনাৰ নিজা All Job Assam blog Recruitment Result লৈ স্বাগতম  ! আজিৰ লেখাটোৰ জৰিয়তে আমি ক’ম  ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক GD And DB Recruitment 2023    ! ইণ্ডিয়ান  ক’ষ্ট গাৰ্ড (আইচিজি)ৰ পৰা অতি ভাল নিযুক্তি ওলাইছে  ৷

ভাৰতীয় উপকূলৰক্ষী নৱিকৰ হৈ এই নিযুক্তি  জিডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু ডিবি (ঘৰুৱা শাখা) পদৰ বাবে ওলাইছে। এই নিযুক্তি বিভাগটোৱে মুঠ ২৫৫টা  জিডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু ডিবি (ঘৰুৱা শাখা) পদৰ বাবে কৰিছে ৷ ভাৰতীয়  উপকূলৰক্ষী বাহিনীৰ  এই পদসমূহৰ বাবে আবেদনৰ বাবে আনুষ্ঠানিক অধিসূচনা জাৰি কৰা হৈছে  ৷ ইণ্ডিয়ান ক’ষ্ট গাৰ্ড (আইচিজি)  ৰ এই পদসমূহত আবেদনকাৰীয়ে   অনলাইনৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰিব।

এই পদসমূহৰ বাবে আবেদনৰ তাৰিখো নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে ভাৰতীয় উপকূলক্ষী নিযুক্তি ২০২৩   ৰ এই বিভিন্ন পদৰ বাবে  ২০২৩ চনৰ ০৬ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা ২০২৩ চনৰ ১৬ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ  (আৱেদনৰ অন্তিম তাৰিখ) আৱেদন কৰিব পাৰিব। অনলাইন আবেদনৰ বাবে আবেদনকাৰীয়ে ইয়াৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট চাব লাগিব। অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ লিংক এই লেখাৰ শেষত দিয়া হৈছে।

গতিকে এই লেখাটোৰ মাজেৰে যাওঁ আহক এই নিযুক্তিৰ সৈতে জড়িত সম্পূৰ্ণ তথ্য  Coast Guard Navik GD And DB Recruitment 2023  যেনে _ পদৰ সবিশেষ, আবেদনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ, আবেদন মাচুল, আবেদনকাৰীৰ বয়সৰ সীমা, আবেদনকাৰীৰ শিক্ষাগত অৰ্হতা, প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ আৰু কেনেকৈ আবেদন কৰিব লাগে ডো আদিৰ বিষয়ে তলত সম্পূৰ্ণ বিশদভাৱে বুজাই দিয়া হৈছে। এই Indian Coast Guard Recruitment 2023 ৰ সৈতে জড়িত সকলো তথ্যৰ বাবে  , অনুগ্ৰহ কৰি এই লেখাটো শেষলৈকে পঢ়ক।

Indian Coast Guard Navik (GD DB) Recruitment 2023 Notification Released For 02/2023 Batch

Coast Guard Navik GD And DB Recruitment 2023 : Hello friends, welcome to your own All Job Assam blog Recruitment Result ! Through today’s article, we will talk about Coast Guard Navik GD And DB Recruitment 2023   ! Very good recruitment has come out from Indian Coast Guard (ICG)  .

On behalf of the Indian Coast Guard Navik, this recruitment has come out for the posts of GD (General Duty) and DB (Domestic Branch) . This recruitment has been done by the department for a total of 255 posts of GD (General Duty) and DB (Domestic Branch)  . Official notification has been issued for applications for these posts of Indian Coast Guard (ICG)  . Applicants can apply to these posts of Indian Coast Guard (ICG)  through online.

The date of application for these posts has also been fixed. Interested and eligible candidates can apply for these different posts of Indian Coast Guard Recruitment 2023  from 06 February 2023 to 16 February 2023 (last date of application). For online application, the applicant will have to visit its official website. The link of the official website is given at the end of this article.

So let’s go through this article complete information related to this recruitment Coast Guard Navik GD And DB Recruitment 2023 like _ details of posts, important date of application, application fee, age limit of applicant, educational qualification of applicant, required documents and how to apply Do etc. have been explained in full detail below. For all the information related to this Indian Coast Guard Recruitment 2023 , please read this article till the end.

ক’ষ্ট গাৰ্ড নাভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩ : অভাৰভিউ

প্ৰবন্ধৰ নামক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩: ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবিৰ পদত নিযুক্তিৰ বাবে অধিসূচনা জাৰি কৰা হৈছে।
প্ৰবন্ধৰ তাৰিখ২১-০১-২০২৩ তাৰিখে
খালী পদৰ নামক’ষ্ট গাৰ্ড নাভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২
শ্ৰেণীনিযুক্তি
বিভাগৰ নামভাৰতীয় উপকূলৰক্ষী বাহিনীৰ সৈতে যোগদান কৰক
পোষ্টৰ নামনভিক জিডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু নভিক ডিবি (ঘৰুৱা শাখা)
পোষ্টৰ নং২৫৫
আবেদনৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ০৬ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩
আবেদনৰ শেষ তাৰিখ১৬ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩
এপ্লিকেচন মোডঅনলাইন
এই লেখাটো হিন্দীত পঢ়কইয়াত ক্লিক কৰক

ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩ পদৰ সবিশেষ

ইণ্ডিয়ান  ক’ষ্ট গাৰ্ড (আইচিজি)ৰ  পৰা অতি ভাল নিযুক্তি ওলাইছে  ৷ ভাৰতীয় উপকূলৰক্ষী নৱিকৰ হৈ এই নিযুক্তি  জিডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু ডিবি (ঘৰুৱা শাখা) পদৰ বাবে ওলাইছে। এই নিযুক্তি বিভাগটোৱে মুঠ ২৫৫টা  জিডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু ডিবি (ঘৰুৱা শাখা) পদৰ বাবে কৰিছে ৷ ভাৰতীয়  উপকূলৰক্ষী বাহিনীৰ এই পদসমূহৰ বাবে আবেদনৰ বাবে আনুষ্ঠানিক অধিসূচনা জাৰি কৰা হৈছে  ৷

  • মুঠ পদৰ সংখ্যা : ২৫৫
  • Name Of Post : নভিক জি ডি (সাধাৰণ কৰ্তব্য) আৰু নভিক ডি বি (ঘৰুৱা শাখা)
পোষ্টৰ নামপোষ্টৰ নং
নভিক জি ডি (সাধাৰণ কৰ্তব্য)২২৫
নৱিক ডি বি (ঘৰুৱা শাখা)৩০
মুঠ পদৰ সংখ্যা২৫৫

ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩  গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

ভাৰতীয়  উপকূলৰক্ষী বাহিনীয়ে  নৱিক জিডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু ডিবি (ঘৰুৱা শাখা)ৰ   মুঠ ২৫৫টা পদৰ বাবে আবেদনৰ তাৰিখ প্ৰকাশ কৰিছে  । ইণ্ডিয়ান ক’ষ্ট গাৰ্ড (আইচিজি)  ৰ এই পদসমূহত আবেদনকাৰীয়ে   অনলাইনৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰিব। ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে  ভাৰতীয় উপকূলক্ষী নিযুক্তি ২০২৩   ৰ এই বিভিন্ন পদৰ বাবে  ২০২৩ চনৰ ০৬ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা ২০২৩ চনৰ ১৬ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ  (আৱেদনৰ অন্তিম তাৰিখ) আৱেদন কৰিব পাৰিব।

  • আবেদন দাখিলৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ : ০৬ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩
  • আবেদন দাখিলৰ শেষ তাৰিখ : ১৬ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩

ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩ আবেদন মাচুল

ভাৰতীয় উপকূলৰক্ষী বাহিনীৰ নিযুক্তি ২০২৩ জিডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু ডিবি (ঘৰুৱা শাখা)  ৰ মুঠ ২৫৫টা পদৰ বাবে আবেদন মাচুল   বিভিন্ন শিতানৰ বাবে পৃথকে পৃথকে ৰখা হৈছে। Gen / OBC / EWS শিতানৰ আবেদনকাৰীৰ বাবে এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন মাচুল ৩০০ টকা   ৰখা হৈছে  ৷ ST / SC / PWD আৰু সকলো মহিলা আবেদনকাৰীৰ বাবে কোনো আবেদন মাচুল নাই  ।

  • জেনেৰেল/ অ’বিচি/ ইডব্লিউএছ : ৩০০/-
  • এছ টি/ এছ চি / পি ডব্লিউ ডি : ০/- 
  • সকলো মহিলা প্ৰাৰ্থী : ০/-

বি:দ্ৰ: আবেদনকাৰীয়ে অনলাইন (নেট বেংকিং, ডেবিট কাৰ্ড, ক্ৰেডিট কাৰ্ড আৰু ইউ পি আই আদি) যোগেদি আবেদন মাচুল দিব পাৰিব।

ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩ বয়সৰ সীমা

ভাৰতীয় উপকূলৰক্ষী বাহিনীৰ নিযুক্তি ২০২৩ : জিডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু ডিবি (ঘৰুৱা শাখা)ৰ   মুঠ ২৫৫টা পদৰ বাবে আবেদনকাৰীৰ বয়সৰ সীমা বিভাগে নিৰ্ধাৰণ কৰিছে  ৷ এই পদসমূহৰ আবেদনৰ বাবে আবেদনকাৰীৰ নূন্যতম বয়সৰ সীমা ১৮ বছৰ ৰখাৰ বিপৰীতে সৰ্বোচ্চ বয়সৰ সীমা ২২ বছৰ ৰখা হৈছে। চৰকাৰী নিয়ম অনুসৰি সংৰক্ষিত শ্ৰেণীক বয়সৰ সীমা শিথিল কৰা হ’ব। আবেদনকাৰীৰ জন্ম  ০১/০৯/২০০১ৰ পৰা ৩১/০৮/২০০৫ৰ ভিতৰত হব লাগিব ৷

 
  • আবেদনকাৰীৰ বাবে নূন্যতম বয়সৰ সীমা : ১৮ বছৰ
  • আবেদনকাৰীৰ বাবে সৰ্বোচ্চ বয়সৰ সীমা : ২২ বছৰ

ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩ শিক্ষাগত অৰ্হতা

ভাৰতীয়  উপকূলৰক্ষী বাহিনীয়ে  চাকৰিৰ পৰা বৰ্খাস্ত কৰা নৱিক জি ডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু ডি বি (ঘৰুৱা শাখা)  পদৰ বাবে আবেদনৰ বাবে শিক্ষাগত অৰ্হতা পৃথকে ৰখা হৈছে  ৷ GD (General Duty)   ৰ বাবে আবেদনকাৰীয়ে গণিত/বিজ্ঞানৰ সৈতে স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠান/মহাবিদ্যালয়ৰ পৰা ১২ নম্বৰ উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব, আনহাতে  ডিবি (ঘৰুৱা শাখা)ৰ  বাবে আবেদনকাৰীয়ে  স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত হাইস্কুল/কলেজৰ পৰা দশম উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

  • GD (General Duty) :  বিষয় হিচাপে পদাৰ্থ বিজ্ঞান/গণিত লৈ দ্বাদশ মধ্যৱৰ্তী উত্তীৰ্ণ।
  • ডি বি (ঘৰুৱা শাখা) :  ভাৰতৰ যিকোনো স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডত দশম শ্ৰেণীৰ হাইস্কুল।

ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩ গুৰুত্বপূৰ্ণ নথি

ভাৰতীয়  উপকূলৰক্ষী বাহিনীয়ে (ICG)   লোৱা  নভিক জিডি (জেনেৰেল ডিউটি) আৰু ডিবি (ডমেষ্টিক ব্ৰাঞ্চ) পদত আবেদন   কৰিবলৈ আবেদনকাৰীৰ বাবে তলত দিয়া সকলো নথি-পত্ৰ থকাটো বাধ্যতামূলক। যেনেকৈ _

  • আবেদনকাৰীৰ আধাৰ কাৰ্ড
  • পেন কাৰ্ড
  • পদ সম্পৰ্কীয় শিক্ষাগত অৰ্হতাৰ প্ৰমাণ পত্ৰ
  • জাতিগত প্ৰমাণ পত্ৰ
  • বাসস্থানৰ প্ৰমাণ পত্ৰ
  • পাছপ’ৰ্টৰ আকাৰৰ ফটো
  • ইমেইল আইডি
  • মোবাইল নং।

অনলাইন ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩ কেনেকৈ আবেদন কৰিব

যদি আপুনিও যদি  ভাৰতীয় উপকূলক্ষীৰ নিযুক্তি ২০২৩  GD (General Duty) আৰু DB (Domestic Branch) পদৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচাৰে , তেন্তে অনলাইনৰ জৰিয়তে কৰিব পাৰিব। অনলাইনত কেনেকৈ আবেদন কৰিব লাগে তাৰ সম্পূৰ্ণ প্ৰক্ৰিয়া তলত ষ্টেপ বাই ষ্টেপ বুজাই দিয়া হৈছে। তলত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰি এই পোষ্টসমূহৰ বাবে আপুনি অতি সহজে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰিব।

  • Coast Guard Navik GD And DB Recruitment 2023 ৰ পদত আবেদন কৰিবলৈ  প্ৰথমে ইয়াৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ যাব লাগিব।
  • বাইদেউ অফিচিয়েল ৱেবচাইটৰ লিংকটো তলত উপলব্ধ।

ক'ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩

  • হোম পেজত আপুনি Coast Guard Navik GD And DB Recruitment 2023 Apply Now ৰ বিকল্প পাব   , য’ত আপুনি ক্লিক কৰিব লাগিব।
  • ক্লিক কৰাৰ পিছত আপোনাৰ সন্মুখত এখন আবেদন পত্ৰ খোল খাব।
  • আবেদন প্ৰ-পত্ৰত বিচৰা সকলো তথ্য শুদ্ধকৈ পূৰণ কৰি জমা দিব লাগিব।
  • ইয়াৰ পিছত আপোনাৰ দিয়া মোবাইল নম্বৰত Registration Id আৰু Password পোৱা যাব।
  • এই পঞ্জীয়ন আইডি আৰু পাছৱৰ্ডৰ সহায়ত পৰ্টেলত লগইন কৰক।
  • তাৰ পিছত বিচৰা সকলো প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ স্কেন কৰি আপলোড কৰক।
  • আৰু এতিয়া কেটেগৰী অনুসৰি আবেদন মাচুল দিব লাগিব।
  • আৰু শেষত submit বুটামটোত ক্লিক কৰক।
  • জমা দিলে আপোনাৰ আবেদন সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ হ’ব।
  • আবেদন পত্ৰৰ প্ৰিন্ট আউট লৈ ভৱিষ্যতে ব্যৱহাৰৰ বাবে সুৰক্ষিত ৰাখিব পাৰে।

ক’ষ্ট গাৰ্ড নভিক জিডি আৰু ডিবি নিযুক্তি ২০২৩  :  গুৰুত্বপূৰ্ণ লিংক

অনলাইন আবেদন কৰকইয়াত ক্লিক কৰ   
ডাউনলোড জাননীইয়াত ক্লিক কৰhttps:// নিযুক্তিৰ ফলাফল.com/
হোম পেজইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল ৱেবছাইটইয়াত ক্লিক কৰক
এই লেখাটো হিন্দীত পঢ়কইয়াত ক্লিক কৰক

সাৰাংশ

আশাকৰোঁ মোৰ এই তথ্য আপোনালোকে ভাল পাইছে  ,  যদি মোৰ  এই তথ্য ভাল লাগিছে, তেন্তে আপোনালোকে   ভাল  পোৱাৰ লগতে আপোনাৰ  বন্ধু-বান্ধৱী, পৰিয়াল আৰু গোটৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিব লাগিব  ৷ যাতে তেওঁলোকেও এই তথ্য লাভ কৰিব পাৰে।

Leave a Comment