BSF Assistant Commandant Recruitment 2023- বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদন আৰম্ভ, ইয়াৰ পৰা আবেদন কৰক

বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ | বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদন আৰম্ভ, ইয়াৰ পৰা আবেদন কৰক

BSF Assistant Commandant Recruitment 2023 : নমস্কাৰ বন্ধুসকল, আপোনালোক সকলোকে আপোনাৰ ব্লগত নিযুক্তিৰ ফলাফলত আদৰণি জনোৱা হৈছে। আজিৰ লেখাটোৰ জৰিয়তে আমি  BSF Assistant Commandant Recruitment 2023 ৰ বিষয়ে ক’ম   । সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে অতি ভাল নিযুক্তি দিছে। এই নিযুক্তি বি এছ এফৰ সহকাৰী অধিনায়ক পদৰ বাবে কৰা হৈছে। এই নিযুক্তি সন্দৰ্ভত চৰকাৰী অধিসূচনা জাৰি কৰা হৈছে। এই নিযুক্তি মুঠ ২০টা বি এছ এফৰ সহকাৰী অধিনায়ক পদৰ বাবে কৰা হৈছে।

এই পদসমূহৰ বাবে আপুনি অনলাইনৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰিব। আৰু আপোনালোকক জনাওঁ যে এই পদসমূহৰ নিযুক্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদনৰ তাৰিখ সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীৰ দিশত জাৰি কৰা হৈছে। আবেদনকাৰীয়ে ২০২৩ চনৰ ১২ জানুৱাৰীৰ পৰা ২৮ জানুৱাৰীলৈ আবেদন কৰিব পাৰিব।পুৰুষ আৰু মহিলা উভয়ে এই পদৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব।

গতিকে আজিৰ লেখাটোৰ জৰিয়তে  BSF Assistant Commandant Vacancy 2023  ৰ সৈতে জড়িত সম্পূৰ্ণ তথ্য  যেনে পদৰ সবিশেষ, আবেদনৰ তাৰিখ, আবেদন মাচুল, বয়সৰ সীমা, শিক্ষাগত অৰ্হতা, প্ৰয়োজনীয় নথি-পত্ৰ, আৰু কেনেকৈ আৱেদন কৰিব লাগে ইত্যাদি সম্পূৰ্ণ বিশদভাৱে ব্যাখ্যা কৰা হৈছে তলত. এই নিযুক্তিৰ সৈতে জড়িত সকলো তথ্যৰ বাবে  BSF Assistant Commandant Recruitment 2023 , অনুগ্ৰহ কৰি এই লেখাটো শেষলৈকে পঢ়ক।

বি এছ এফৰ সহকাৰী কমাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ : অভাৰভিউ

প্ৰবন্ধৰ নামবি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ | বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদন আৰম্ভ, ইয়াৰ পৰা শীঘ্ৰে আবেদন কৰক।
কতৃপক্ষ সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনী
প্ৰবন্ধৰ তাৰিখ১৪-০১-২০২৩ তাৰিখে
পোষ্টৰ ধৰণনিযুক্তি
পোষ্টৰ নামপশু চিকিৎসা সহকাৰী অস্ত্ৰোপচাৰ বিশেষজ্ঞ ( সহকাৰী কমাণ্ডেণ্ট) (পুৰুষ আৰু মহিলা)
মুঠ পোষ্ট২০
আৰম্ভণিৰ তাৰিখ১২ জানুৱাৰী ২০২৩
শেষ তাৰিখ ২৮ জানুৱাৰী ২০২৩
প্ৰয়োগ ধৰণঅনলাইন
অফিচিয়েল ৱেবছাইটইয়াত ক্লিক কৰক

বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ পদৰ সবিশেষ

BSF Assistant Commandant Bharti 2023   সীমান্ত নিৰাপত্তা বাহিনীয়ে অতি ভালকৈ নিযুক্তি দিছে। এই নিযুক্তি বি এছ এফৰ সহকাৰী অধিনায়ক পদৰ বাবে কৰা হৈছে। এই নিযুক্তি সন্দৰ্ভত চৰকাৰী অধিসূচনা জাৰি কৰা হৈছে। এই নিযুক্তি মুঠ ২০টা বি এছ এফৰ সহকাৰী অধিনায়ক পদৰ বাবে কৰা হৈছে। এই পদসমূহৰ বাবে আপুনি অনলাইনৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰিব। এই পদসমূহৰ বাবে পুৰুষ-মহিলা উভয়ে আবেদন কৰিব পাৰিব। আবেদনকাৰীয়ে বিএছএফৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত গৈ বিএছএফৰ এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব।

  • পদৰ নাম : পশু চিকিৎসা সহকাৰী চাৰ্জন ( সহকাৰী কমাণ্ডেণ্ট) (পুৰুষ আৰু মহিলা)
  • পোষ্টৰ সংখ্যা : ২০

বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে অংকন কৰা সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট পদৰ বাবে আবেদনৰ তাৰিখ প্ৰকাশ কৰিছে। এই নিযুক্তি সন্দৰ্ভত চৰকাৰী অধিসূচনা জাৰি কৰা হৈছে। এই পদসমূহৰ বাবে অনলাইনযোগে আবেদন কৰিব লাগিব। আবেদনকাৰীয়ে ২০২৩ চনৰ ১২ জানুৱাৰীৰ পৰা ২৮ জানুৱাৰীলৈ আবেদন কৰিব পাৰিব।পুৰুষ আৰু মহিলা উভয়ে এই পদৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব।

  • আবেদন দাখিলৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ : ১২ জানুৱাৰী ২০২৩
  • আবেদন দাখিলৰ শেষ তাৰিখ : ২৮  জানুৱাৰী ২০২৩

বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ আবেদন মাচুল

 সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে বৰ্খাস্ত কৰা সহকাৰী কামাণ্ডেণ্টৰ পদৰ বাবে আবেদনৰ তাৰিখৰ ভিতৰত বিএছএফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট ভাৰতী ২০২৩ ৰ মুকলি কৰি দিয়া হৈছে। এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ বিভিন্ন শিতানৰ বাবে বিভিন্ন আৱেদন মাচুল নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। Gen / OBC / EWS শিতানৰ আবেদনকাৰীৰ বাবে আবেদন মাচুল  ১০০ টকা   ৰখা হৈছে  ৷ ST / SC / PWD আৰু সকলো মহিলা আবেদনকাৰীৰ বাবে কোনো আবেদন মাচুল নাই  ।

  • জেনেৰেল/ অ’বিচি/ ইডব্লিউএছ : ১০০/-
  • এছ টি/ এছ চি / পি ডব্লিউ ডি : ০/- 
  • সকলো মহিলা প্ৰাৰ্থী : ০/-

বি:দ্ৰ: আবেদনকাৰীয়ে অনলাইন (নেট বেংকিং, ডেবিট কাৰ্ড, ক্ৰেডিট কাৰ্ড আৰু ইউ পি আই আদি) যোগেদি আবেদন মাচুল দিব পাৰিব।

বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ বয়সৰ সীমা

সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে টানি অনা সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট পদৰ বাবে আবেদন কৰাৰ বাবে আবেদনকাৰীৰ নূন্যতম বয়সৰ সীমা  ২৩ বছৰ ৰখাৰ  বিপৰীতে আবেদনকাৰীৰ সৰ্বোচ্চ বয়সৰ সীমা  ৩০ বছৰ ৰখা হৈছে ৷ বয়সৰ শিথিলতা চৰকাৰী নিয়ম অনুসৰি প্ৰযোজ্য হ’ব।

  • আবেদনকাৰীৰ বাবে নূন্যতম বয়সৰ সীমা : ২৩ বছৰ
  • আবেদনকাৰীৰ বাবে সৰ্বোচ্চ বয়সৰ সীমা : ৩০ বছৰ

বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ শিক্ষাগত অৰ্হতা

সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে অংকন কৰা সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট পদৰ বাবে আবেদনৰ বাবে আবেদনকাৰীৰ শৈক্ষিক অৰ্হতা বিভাগে বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট ভাৰতী ২০২৩  জাৰি কৰিছে। এই পদসমূহত আৱেদন কৰিবলৈ আবেদনকাৰীৰ পশু চিকিৎসা বিজ্ঞান আৰু পশুপালনৰ ডিগ্ৰী থকাটো বাধ্যতামূলক।

  • শিক্ষাগত অৰ্হতা : পশু চিকিৎসা বিজ্ঞান আৰু পশুপালনত ডিগ্ৰী

বি এছ এফ সহকাৰী কমাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়া

BSF Assistant Commandant Bharti 2023  : সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে অংকন কৰা Assistant Commandant পদৰ বাবে আবেদন কৰা আবেদনকাৰীক লিখিত পৰীক্ষা, সাক্ষাৎকাৰ, নথি পৰীক্ষণ আৰু চিকিৎসা পৰীক্ষাৰ জৰিয়তে নিৰ্বাচিত কৰা হ’ব।

  • লিখিত পৰীক্ষা,
  • সাক্ষাত্‍কাৰ,
  • নথিপত্ৰ পৰীক্ষণ আৰু…
  • চিকিৎসা পৰীক্ষা

বি এছ এফ সহকাৰী কমাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩ গুৰুত্বপূৰ্ণ নথি

BSF Assistant Commandant Bharti 2023  সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে অংকন কৰা Assistant Commandant পদৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ আবেদনকাৰীৰ বাবে কিছু প্ৰয়োজনীয় নথি-পত্ৰ থকাটো বাধ্যতামূলক। যিটো তলত বিতংভাৱে ব্যাখ্যা কৰা হৈছে।

  • আবেদনকাৰীৰ আধাৰ কাৰ্ড
  • পেন কাৰ্ড
  • পশু চিকিৎসা বিজ্ঞান আৰু পশুপালনত ডিগ্ৰী
  • জাতিগত প্ৰমাণ পত্ৰ
  • বাসস্থানৰ প্ৰমাণ পত্ৰ
  • পাছপ’ৰ্টৰ আকাৰৰ ফটো
  • ইমেইল আইডি
  • মোবাইল নং।

BSF Assistant Commandant Recruitment 2023 অনলাইনত কেনেকৈ আবেদন কৰিব

যদি আপুনিও   সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে বৰ্খাস্ত কৰা সহকাৰী কামাণ্ডেণ্টৰ পদৰ বাবে BSF Assistant Commandant Bharti 2023 ৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচাৰে তেন্তে অনলাইনৰ জৰিয়তে কৰিব পাৰিব। অনলাইনত কেনেকৈ আবেদন কৰিব লাগে তাৰ সম্পূৰ্ণ তথ্য তলত ষ্টেপ বাই ষ্টেপ দিয়া হৈছে। তলত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰি এই পোষ্টসমূহৰ বাবে আপুনি অতি সহজে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰিব।

  • BSF Assistant Commandant Bharti 2023   এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ আবেদনকাৰীয়ে প্ৰথমে BSF ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত যাব লাগিব।
  • বাইদেউ অফিচিয়েল ৱেবচাইটৰ লিংকটো তলত দিয়া হৈছে।

বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট নিযুক্তি ২০২৩

  • ইয়াৰ হোম পেজত আপুনি ইয়াত Apply Here ৰ বিকল্প দেখিব  Veterinary Assistant  Surgeon  (Assistant Commandant) Group-A, Gazetted (Combatised) (Non-Ministerial)   , ইয়াত ক্লিক কৰক। 
  • ক্লিক কৰাৰ পিছত আপোনাৰ সন্মুখত আবেদন পত্ৰখন খোল খাব।

বি এছ এফৰ সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট ভাৰতী ২০২৩

  • আৱেদন প্ৰ-পত্ৰত বিচৰা সকলো তথ্য ধাপে ধাপে পূৰণ কৰি জমা দিব লাগিব।
  • জমা দিয়াৰ পিছত   প্ৰদত্ত মোবাইল নম্বৰত লগইন আইডি আৰু পাছৱৰ্ড লাভ কৰিব।
  •  এই লগইন আইডি আৰু পাছৱৰ্ডৰ সহায়ত পৰ্টেলত লগইন কৰক ।

  • তাৰ পিছত ইয়াত বিচৰা প্ৰয়োজনীয়  নথি-পত্ৰ  আপলোড কৰিব লাগে।
  • আৰু   আপোনাৰ শিতান অনুসৰি আবেদন মাচুল দিব।
  • এতিয়া আপুনি submit option ত ক্লিক কৰিব লাগিব।
  • আপুনি ক্লিক কৰাৰ লগে লগে আপোনাৰ এপ্লিকেচন সফলতাৰে কৰা হ’ব।
  • শেষত আপুনি আবেদন পত্ৰৰ ছপা কপি লৈ নিজৰ লগত সুৰক্ষিত ৰাখিব পাৰে।

 গুৰুত্বপূৰ্ণ লিংকসমূহ

অনলাইন আবেদন কৰকপঞ্জীয়ন  || লগইন কৰক
Advertisment Detailsইয়াত ক্লিক কৰকhttps:// নিযুক্তিৰ ফলাফল.com/
হোম পেজইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল ৱেবছাইটইয়াত ক্লিক কৰক

সাৰাংশ

আশাকৰোঁ মোৰ এই তথ্য আপোনালোকে ভাল পাইছে  ,  যদি মোৰ  এই তথ্য ভাল লাগিছে, তেন্তে আপোনালোকে   ভাল  পোৱাৰ লগতে আপোনাৰ  বন্ধু-বান্ধৱী, পৰিয়াল আৰু গোটৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিব লাগিব  ৷ যাতে তেওঁলোকেও এই তথ্য লাভ কৰিব পাৰে।

Leave a Comment