Assam Forest Grade IV Recruitment 2023- অসম বন বিভাগৰ ৰান্ধনী, পানী বাহক, ডুবাই, নাপিত, পাম্প অপাৰেটৰ, ইলেক্ট্ৰিচিয়ান, প্লাম্বাৰ, পিয়ন, ডাক ৰানাৰ আৰু জুগালী নিযুক্তি ২০২৩

Assam Forest Grade IV Recruitment 2023 Notification- Apply 110 Cook, Barber & Other Vacancy: অসম চৰকাৰে শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশ কৰিছে  ১১০ ৰান্ধনী, পানী বাহক, ডুবাই, নাপিত, পাম্প অপাৰেটৰ, ইলেক্ট্ৰিচিয়ান, প্লাম্বাৰ, পিয়ন, ডাক ৰানাৰ আৰু জুগলীত  খালী পদৰ নিযুক্তিৰ বিজ্ঞাপন পৰিৱেশ আৰু বন বিভাগ অসম। আবেদন কৰিব বিচৰা ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে Assam Forest Online Application পূৰণ কৰিব পাৰিব। অসম বনাঞ্চলত Career বিচাৰি থকা চাকৰিৰ সন্ধানত এই সুযোগ । এই চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ পূৰ্বে আকাংক্ষীসকলক  শেহতীয়া Assam Forest job notification 2023  সম্পূৰ্ণৰূপে যাওক। অসম বন বিভাগৰ চাকৰিৰ আৱেদন  Online mode  , মাধ্যমেৰে  সংগ্ৰহ কৰা হয়slprbassam.in .

অসম বন বিভাগৰ ৰান্ধনী, পানী বাহক, ডুবাই, নাপিত, পাম্প অপাৰেটৰ, ইলেক্ট্ৰিচিয়ান, প্লাম্বাৰ, পিয়ন, ডাক ৰানাৰ আৰু জুগালী নিযুক্তি ২০২৩

অসম বন শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩ ৰ সবিশেষ তথ্য   তলত দিয়া হৈছে আৰু এই অসম বন নিযুক্তি  চৰকাৰী চাকৰিৰ অধীনত আহিছে ৷ অসম বন বিভাগৰ বন বিভাগৰ বনকৰ্মী ৰান্ধনী, পানী বাহক, ডুবাই, নাপিত, পাম্প অপাৰেটৰ, ইলেক্ট্ৰিচিয়ান, প্লাম্বাৰ, পিয়ন, ডাক ৰানাৰ আৰু জুগলীৰ চাকৰি বাছনি প্ৰক্ৰিয়া, যোগ্যতা, দৰমহা, বয়সৰ সীমা আৰু আবেদন মাচুল আমাৰ… AllJobAssam.com  ৱেবছাইট। অৱশ্যে এই অসম বন বিভাগৰ চাকৰিৰ অধিসূচনাৰ বিষয়ে অধিক সঠিক তথ্যৰ বাবে লেখাটোৰ শেষত তলত দিয়া চৰকাৰী অধিসূচনাখন পৰীক্ষা কৰক আৰু লগতে তেওঁলোকৰ  অফিচিয়েল ৱেবছাইট  https://slprbassam.in চাওক

Assam Forest Department Cook, Water Carrier, Dubai, Barber, Pump Operator, Electrician, Plumber, Peon, Dak Runner and Jugali  Recruitment 2023

The detailed information on Assam Forest latest job notification 2023 has been given below and this Assam Forest recruitment comes under the Government job. The job hunters are requested to read below the Assam Forest Department Forester Cook, Water Carrier, Dubai, Barber, Pump Operator, Electrician, Plumber, Peon, Dak Runner and Jugali  job selection process, eligibility, salary, age limit and applications fee in our AllJobAssam.com website. However, for more accurate information on this Assam Forest Department job notification check the official notification which is given below at the end of the article and also check their official website https://slprbassam.in.

অসম বনৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩

কুক পদৰ ৫২টা, ৱাটাৰ কেৰিয়াৰৰ ৩০টা, ধুবীৰ ১১টা, নাপিতৰ ১০টা, পাম্প অপাৰেটৰৰ ১টা, ইলেক্ট্ৰিচিয়ানৰ ১টা, প্লাম্বাৰ ১টা, পিয়নৰ ২টা পদ পূৰণৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীৰ পৰা আবেদন বিচৰা হৈছে , প্ৰতিটো পদৰ বিপৰীতে দেখুওৱাৰ দৰে দৰমহা স্কেল আৰু গ্ৰেড পেত ১টা ডাক ৰানাৰ আৰু বন বিভাগ, অসমৰ অধীনৰ যুগলীৰ ১টা পদ আৰু নিয়মৰ অধীনত গ্ৰহণযোগ্য অন্যান্য ভাট্টা। আবেদন পত্ৰ SLPRB ৱেবছাইট(www.slprbassam.in)ৰ জৰিয়তে অনলাইনযোগে জমা দিব লাগিব। ২৩-০১-২০২৩ৰ পৰা কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ অনলাইন আবেদন লাভ কৰা হ’ব আৰু আৱেদন গ্ৰহণৰ অন্তিম তাৰিখ হ’ব ০৬-০২-২০২৩।

বিভাগৰ নামঅসম বনাঞ্চল
চাকৰিৰ ধৰণঅসম চৰকাৰৰ চাকৰি
চাকৰিৰ ভূমিকাকুক, ৱাটাৰ কেৰিয়াৰ, ডুবাই, নাপিত, পাম্প অপাৰেটৰ, ইলেক্ট্ৰিচিয়ান, প্লাম্বাৰ, পিয়ন, ডাক ৰানাৰ আৰু জুগালী 
মুঠ খালী পদ১১০ টা পোষ্ট
প্ৰয়োগ ধৰণঅনলাইন
অনলাইন আবেদন আৰম্ভ কৰক২৩.০১.২০২৩ তাৰিখ
শেষ তাৰিখ০৬.০২.২০২৩ তাৰিখ
অসম বনৰ চৰকাৰী ৱেবছাইটhttp://forest.assam.gov.in/ 
এই লেখাটো বাংলা ভাষাত পঢ়কইয়াত ক্লিক কৰক
হিন্দীত পঢ়ক থি প্ৰবন্ধইয়াত ক্লিক কৰক

SLPRB Assam Forest চাকৰিৰ খালী পদৰ সবিশেষ

পোষ্টৰ নামপোষ্টৰ সংখ্যা
ৰন্ধা৫২
পানী বাহক৩০
ধুবি১১
নাপিত১০
পাম্প অপাৰেটৰ০১
ইলেক্ট্ৰিচিয়ান০১
নলাৰ কাম কৰা লোক০১
পিয়ন০২
ডাক ৰানাৰ০১
লগতে০১

যোগ্যতাৰ মাপকাঠী অসম বন নিযুক্তি ২০২৩

জাতীয়তা- প্ৰাৰ্থী ভাৰতীয় নাগৰিক, অসমৰ স্থায়ী বাসিন্দা হ’ব লাগিব। নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীয়ে চূড়ান্ত নিৰ্বাচিত তালিকা প্ৰকাশৰ পিছত বাসস্থানৰ প্ৰমাণ দাখিল কৰিব লাগিব। অৱশ্যে অনুসূচিত জাতি, অনুসূচিত জাতি, অ’বিচি/এমঅ’বিচিৰ অন্তৰ্গত প্ৰাৰ্থীসকলক এনে প্ৰমাণপত্ৰ জমা দিয়াৰ পৰা ৰেহাই দিয়া হৈছে।

# প্ৰাৰ্থীয়ে অসমীয়া বা আন যিকোনো ৰাজ্যিক ভাষা সাৱলীলভাৱে ক’ব লাগিব।

Assam Forest Cook & Other পদৰ বাবে বয়সৰ সীমা সীমা

০১-০১-২০২৩ তাৰিখৰ দৰে প্ৰাৰ্থীসকলৰ বয়স ১৮ বছৰৰ কম আৰু ৪০ বছৰৰ অধিক হ’ব নালাগে (অৰ্থাৎ প্ৰাৰ্থীৰ জন্ম ০১.০১.২০০৫ তাৰিখ বা তাৰ আগতে আৰু ০১.০১.১৯৮৩ তাৰিখ বা তাৰ পিছত হ’ব লাগিব)।

বয়সৰ শিথিলতা:বয়সৰ ওপৰৰ সীমা শিথিল কৰিব পৰা :

(ঝ) অনুসূচিত জাতি/জনজাতিৰ প্ৰাৰ্থীৰ বাবে ৫ বছৰৰ ভিতৰত অৰ্থাৎ ৪৫ বছৰলৈকে।

(ii) অ’বিচি/এমঅ’বিচি প্ৰাৰ্থীৰ বাবে ৩ বছৰৰ ভিতৰত অৰ্থাৎ ৪৩ বছৰলৈকে

অসম বন ৰান্ধনী আৰু অন্যান্য পদৰ অৰ্হতা নিযুক্তি

(ঝ) কুক: স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা নূন্যতম সপ্তম শ্ৰেণীত উত্তীৰ্ণ আৰু সৰ্বোচ্চ অৰ্হতা স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা পৰিষদৰ পৰা উত্তীৰ্ণ এইচ এছ এছ এল চি বা দ্বাদশ শ্ৰেণী হ’ব। 

প্ৰয়োজনীয় অন্যান্য ডিপ্লমা অৰ্হতা:- ছেক্টৰ স্কিল কাউন্সিল (SSC) ৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা প্ৰশিক্ষণৰ প্ৰমাণ পত্ৰত ৫ নম্বৰ থাকিব। বা স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত / পঞ্জীয়নভুক্ত ৰন্ধন প্ৰতিষ্ঠান বা হোটেলৰ পৰা নূন্যতম ০১ (এক) বছৰৰ কৰ্ম অভিজ্ঞতাৰ প্ৰমাণপত্ৰ লাভ কৰিব ৫ নম্বৰ। পঞ্জীয়নভুক্ত ৰন্ধন প্ৰতিষ্ঠান / হোটেলৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ প্ৰমাণপত্ৰত প্ৰতিফলিত হ’ব লাগিব।

 

(ii) পানী বাহক :- স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা নূন্যতম অষ্টম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ আৰু সৰ্বোচ্চ অৰ্হতা স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা পৰিষদৰ পৰা উত্তীৰ্ণ এইচ এছ এছ এল চি বা দ্বাদশ শ্ৰেণী হ’ব। 

প্ৰয়োজনীয় অন্যান্য ডিপ্লমা অৰ্হতা:- ছেক্টৰ স্কিল কাউন্সিল (SSC) ৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা প্ৰশিক্ষণৰ প্ৰমাণ পত্ৰত ৫ নম্বৰ থাকিব।

(iii) ধোবি :- স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা নূন্যতম অষ্টম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ আৰু সৰ্বোচ্চ অৰ্হতা স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা পৰিষদৰ পৰা HSSLC বা দ্বাদশ শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব। 

প্ৰয়োজনীয় অন্যান্য ডিপ্লমা অৰ্হতা:- ছেক্টৰ স্কিল কাউন্সিল (SSC) ৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা প্ৰশিক্ষণৰ প্ৰমাণ পত্ৰত ৫ নম্বৰ থাকিব। বা পঞ্জীয়নভুক্ত লণ্ড্ৰী / ড্ৰাই ক্লিনাৰৰ পৰা নূন্যতম ০১ (এক) বছৰৰ অভিজ্ঞতাৰ প্ৰমাণপত্ৰ লাভ কৰিব ৫ নম্বৰ। পঞ্জীয়নভুক্ত লণ্ড্ৰী / ড্ৰাই ক্লিনাৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ প্ৰমাণপত্ৰত প্ৰতিফলিত হ’ব লাগিব। 

(iv) নাপিত :- স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা নূন্যতম অষ্টম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ আৰু সৰ্বোচ্চ অৰ্হতা স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা পৰিষদৰ পৰা HSSLC বা দ্বাদশ শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব। 

প্ৰয়োজনীয় অন্যান্য ডিপ্লমা অৰ্হতা:- ছেক্টৰ স্কিল কাউন্সিল (SSC) ৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা প্ৰশিক্ষণৰ প্ৰমাণ পত্ৰত ৫ নম্বৰ থাকিব। বা পঞ্জীয়নভুক্ত চেলুন /বিউটি পাৰ্লাৰৰ পৰা নূন্যতম ০১ (এক) বছৰৰ অভিজ্ঞতাৰ প্ৰমাণপত্ৰ লাভ কৰিব ৫ নম্বৰ। পঞ্জীয়নভুক্ত চেলুন /পাৰ্লাৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ প্ৰমাণপত্ৰত প্ৰতিফলিত হ’ব লাগিব। 

(v) পাম্প অপাৰেটৰ: স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা এইচ এছ এল চি বা সমতুল্য পাছ আৰু ট্ৰেড চাৰ্টিফিকেট / অনুজ্ঞাপত্ৰধাৰী। 

(vi) ইলেক্ট্ৰিচিয়ান :- এইচ এছ এল চি বা সমতুল্য পাছ। 

প্ৰয়োজনীয় অন্যান্য ডিপ্লমা অৰ্হতা:- স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ঔদ্যোগিক প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠান / বৃত্তিমূলক প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা নূন্যতম দুবছৰীয়া প্ৰমাণপত্ৰ পাঠ্যক্ৰমত ৫ নম্বৰ লাভ কৰিব লাগিব। 

(vii) প্লাম্বাৰ :- এইচ এছ এল চি বা সমতুল্য পাছ। 

প্ৰয়োজনীয় অন্যান্য ডিপ্লমা অৰ্হতা:- স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ঔদ্যোগিক প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠান / বৃত্তিমূলক প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা নূন্যতম দুবছৰীয়া প্ৰমাণপত্ৰ পাঠ্যক্ৰমত ৫ নম্বৰ লাভ কৰিব লাগিব

(viii) পিয়ন: স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা উত্তীৰ্ণ নূন্যতম অষ্টম শ্ৰেণী আৰু সৰ্বোচ্চ অৰ্হতা স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা পৰিষদৰ পৰা উত্তীৰ্ণ এইচ এছ এছ এল চি বা দ্বাদশ শ্ৰেণী হ’ব। 

(ix) ডাক ৰানাৰ: স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা নূন্যতম অষ্টম শ্ৰেণীত উত্তীৰ্ণ আৰু সৰ্বোচ্চ অৰ্হতা স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা কাউন্সিলৰ পৰা উত্তীৰ্ণ এইচ এছ এছ এল চি বা দ্বাদশ শ্ৰেণী হ’ব।

(x) জুগলীঃ স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা নূন্যতম অষ্টম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ আৰু সৰ্বোচ্চ অৰ্হতা স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ড বা পৰিষদৰ পৰা এইচ এছ এছ এল চি বা দ্বাদশ শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব।

শাৰীৰিক মানদণ্ড :

ওখপুৰুষমহিলা
ক) জেনেৰেল/অ’বিচি/এমঅ’বিচি/এছচি১৬০ চে.মি১৫০ চে.মি
খ) এছ টি (এইচ)/ এছ টি (পি)১৫৮ চে.মি১৪৭.৫ চে.মি
জেনেৰেল/অবিচি/এমঅ’বিচি/এছচি/এছটি(পি)৮০ চে.মি৮৫ চে.মি
ST(H)৭৮ চে.মি৮৩ চে.মি

অসম বন নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে কেনেদৰে আবেদন কৰিব?

এই লেখাটোত আমি   আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীৰ স্বাৰ্থত  অসম বনৰক্ষী / বনকৰ্মী / চালক / ষ্টেনো /  জৰীপকাৰীৰ চাকৰি অনলাইন ফৰ্মত পঞ্জীয়ন কৰাৰ কিছু সহজ পদক্ষেপ শ্বেয়াৰ কৰিছো। প্ৰাৰ্থীসকলে নিৰ্ধাৰিত তাৰিখ বা তাৰ আগতে অনলাইন আবেদন পূৰণ কৰি জমা দিব লাগিব। আবেদন কৰাৰ পূৰ্বে প্ৰাৰ্থীসকলে অধিসূচিত নিয়মৰ পৰা পৰীক্ষা কৰিব লাগে যে তেওঁলোক যোগ্য নে নহয়। গতিকে, প্ৰতিযোগীসকলক অসম বন বিভাগৰ চাকৰিৰ অধিসূচনা ৰেফাৰ কৰি তাৰ পিছত নিযুক্তি প্ৰ-পত্ৰ আবেদন কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। অনলাইন আবেদনৰ প্ৰক্ৰিয়া তলত দিয়া ধৰণৰ:-

  • ১ম পদক্ষেপ  – SLPRB Assam ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ খোলা বা তলত দিয়া এটা কুইক লিংক খুলিব।
  • ২য় পদক্ষেপ  – এটা  হোমপেজত , “ SLPRB অসম বন বিভাগৰ ৰান্ধনী, পানী বাহক, ডুবাই, নাপিত, পাম্প অপাৰেটৰ, ইলেক্ট্ৰিচিয়ান, প্লাম্বাৰ, পিয়ন, ডাক ৰানাৰ আৰু জুগালী   ২০২৩ পদৰ বিজ্ঞাপন “ নামেৰে এটা লিংকত ক্লিক কৰক ।
  • 3rd Step  – এতিয়া,   আপোনাৰ স্ক্ৰীণত দেখা দিয়া notification pdf ফাইলটো ডাউনলোড কৰক।
  • চতুৰ্থ পদক্ষেপ –  বিজ্ঞাপনত উল্লেখ কৰা যোগ্যতাৰ মাপকাঠী আৰু অন্যান্য প্ৰয়োজনীয় নিৰ্দেশনাসমূহ ভালদৰে পঢ়ক  ।
  • ৫ম পদক্ষেপ  – যদি যোগ্য, তেন্তে হোমপেজলৈ উভতি যাওক।
  • ৬ষ্ঠ পদক্ষেপ  – মূল পৃষ্ঠাত উপলব্ধ “Apply Online Application Link” ত টিপক।
  • 7th Step  – পৰৱৰ্তী পদক্ষেপত Apply Online link খোলক & Application form ত প্ৰয়োজনীয় বিৱৰণ যেনে First Name, Middle Name, Last Name, Caste, Date Of Birth, Employment Exchange Number, Mini আদিৰে পূৰণ কৰক। অৰ্হতা, ফোন নং, ইমেইল ঠিকনা ইত্যাদি।
  • 8th Step  – সমৰ্থনকাৰী নথিপত্ৰ, প্ৰমাণপত্ৰ আৰু ফটোগ্ৰাফ স্কেন কৰা ছবি JPG বিন্যাসত সংলগ্ন কৰক।
  • নৱম পদক্ষেপ  – নিযুক্তি প্ৰ-পত্ৰত পূৰণ কৰা সবিশেষ পৰীক্ষা কৰক আৰু তাৰ পিছত “SUBMIT” বুটামটো টিপক।
  • দশম পদক্ষেপ  – পঞ্জীয়ন আইডি নম্বৰ আৰু  পাছৱৰ্ড  আপোনাৰ ডিভাইচত সংৰক্ষণ কৰক।
  • ১১ম পদক্ষেপ  – অধিক উল্লেখৰ বাবে এপ্লিকেচনৰ প্ৰিন্টআউট লওক।

অসম বন নিযুক্তিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ ২০২৩?

অসম বন নিযুক্তি ৰান্ধনী, পানী বাহক, ডুবাই, নাপিত, পাম্প অপাৰেটৰ, ইলেক্ট্ৰিচিয়ান, প্লাম্বাৰ, পিয়ন, ডাক ৰানাৰ আৰু জুগলী পদৰ নিযুক্তিৰ তাৰিখ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত এডমিট কাৰ্ড আৰু পৰীক্ষাৰ তাৰিখৰ বাহিৰে সকলো প্ৰয়োজনীয় তথ্যৰ সৈতে প্ৰকাশ কৰা হৈছে। ২০২৩ চনৰ ২১ জানুৱাৰীত এই অধিসূচনা প্ৰকাশ কৰা হ’ব, আৰু অনলাইন আবেদন প্ৰ-পত্ৰৰ তাৰিখ ২০২৩ চনৰ ২৩ জানুৱাৰীৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব, আৰু অনলাইন আবেদন প্ৰ-পত্ৰৰ শেষ তাৰিখ ৬ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩।নিযুক্তিৰ ক্ষেত্ৰতো নম্বৰটো পৰীক্ষা কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু ই ১১০ টা। নিৰ্বাচনৰ শেষ প্ৰক্ৰিয়াত সাক্ষাৎকাৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হয়। তাৰ বাবে তাৰিখ উল্লেখ কৰা হোৱা নাই।

অনলাইন আবেদনৰ বাবে আৰম্ভণিৰ তাৰিখ :২৩/০১/২০২৩ তাৰিখ
অনলাইন আবেদন কৰাৰ শেষ তাৰিখ : ০৬/০২/২০২৩ তাৰিখ

SLPRB অসম বন ২০২৩ নিযুক্তিৰ বাবে অফিচিয়েল লিংক

অফিচিয়েল ৱেবছাইট : ইয়াত ক্লিক কৰক

অফিচিয়েল জাননী : ইয়াত ক্লিক কৰক

APPLY ONLINE LINK : ইয়াত ক্লিক কৰক

https://alljobassam.com/assam-forest-recruitment-2023/

 

Leave a Comment