ৰাষ্ট্ৰীয় আয়ুষ মিছন (NAM) অসম নিযুক্তি ২০২৩: ২০৪ টা CHO খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰক

by Dhrubajyoti Haloi

National Ayush Mission  (NAM) Assam Recruitment 2023: Apply Online for 204 CHO Vacancies

স্বাস্থ্যসেৱাৰ ক্ষেত্ৰত এক পূৰ্ণতাপূৰ্ণ কেৰিয়াৰ বিচৰা ব্যক্তিসকলৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰীয় আয়ুষ মিছন অসমে মুকলি কৰিছে এক ৰোমাঞ্চকৰ কৰ্মসংস্থাপনৰ সুযোগ। সংস্থাটোৱে কমিউনিটি হেল্থ অফিচাৰ (চি এইচ অ’)ৰ মুঠ ২০৪টা খালী পদৰ বাবে আবেদন আমন্ত্ৰণ জনাইছে। যদি আপুনি এজন নিষ্ঠাৱান আৰু আবেগিক ব্যক্তি আৰু সমাজৰ সেৱা কৰাৰ ইচ্ছা আছে, তেন্তে এইটো আপোনাৰ বাবে এক নিখুঁত সুযোগ।

National Ayush Mission (NAM) Assam has released an exciting employment opportunity for individuals seeking a fulfilling career in the field of healthcare. The organization is inviting applications for a total of 204 vacant positions of Community Health Officers (CHO). If you are a dedicated and passionate individual with a desire to serve the community, this is the perfect opportunity for you.

ৰাষ্ট্ৰীয় আয়ুষ অভিযানৰ অসম চাকৰিৰ অধিসূচনাৰ আলোকপাত

সংগঠনৰ নাম ৰাষ্ট্ৰীয় আয়ুষ মিছন (NAM) অসম
চাকৰিৰ ভূমিকা সামূহিক স্বাস্থ্য বিষয়া (CHO)
মুঠ খালী পদ ২০৪ টা পোষ্ট
প্ৰয়োগ ধৰণ অনলাইন
Appy আৰম্ভ কৰক ০৫.০৮.২০২৩ তাৰিখ
শেষ তাৰিখ ২৫.০৮.২০২৩ তাৰিখ

ৰাষ্ট্ৰীয় আয়ুষ অভিযান (NAM) Assam Recruitment Job vacancy Details

পদৰ নাম  : সামূহিক স্বাস্থ্য বিষয়া (CHO)

পদৰ সংখ্যা :  ২০৪

অৰ্হতা  : প্ৰাৰ্থীৰ স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা BAMS /BHMS অৰ্হতা থাকিব লাগিব ৰাজ্যিক পৰিষদ / অসম ব’ৰ্ডৰ অধীনত পঞ্জীয়ন।

মাহিলী দৰমহা  :  ২৫০০০/- টকা আৰু পাৰফৰমেন্স বেছড ইনচেণ্টিভ . ১৫০০০/- টকা।

বয়স  : আবেদনৰ শেষ তাৰিখ অনুসৰি ৪৫ বছৰ উচ্চ সীমা

ৰাষ্ট্ৰীয় আয়ুষ মিছন (NAM) অসম নিযুক্তিৰ বাবে কেনেদৰে আবেদন কৰিব

ৰাষ্ট্ৰীয় আয়ুষ মিছন (NAM) অসমৰ সৈতে সামূহিক স্বাস্থ্য বিষয়া (CHO) হোৱাৰ সুযোগ পাই আপুনি উচ্ছ্বসিত নেকি? যদি হয়, তেন্তে ২০৪টা চি এইচ অ’ খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিবলৈ এই সহজ পদক্ষেপসমূহ অনুসৰণ কৰক:

স্তৰ ১: চৰকাৰী ৱেবছাইটত প্ৰৱেশ কৰক
আবেদন প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰিবলৈ NAM Assam ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট https://ayush.assam.gov.in/ চাওক । মনত ৰাখিব যে ২০২৩ চনৰ ৫ আগষ্ট তাৰিখে পুৱা ১১ বজাৰ পৰা আবেদনৰ লিংক সক্ৰিয় হব

স্তৰ ২: কেৰিয়াৰ অংশটো বিচাৰি উলিয়াওক
ৱেবছাইটৰ হোমপেজত এবাৰ “কেৰিয়াৰ” বা “নিযুক্তি” অংশটো বিচাৰক। এপ্লিকেচনটো আগবঢ়াই নিবলৈ দিয়া লিংকটোত ক্লিক কৰক।

স্তৰ ৩: আবেদন প্ৰ-পত্ৰ পূৰণ কৰক
আপুনি এই শিতানত চি এইচ অ’ খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন পত্ৰ পাব। দিয়া নিৰ্দেশনা অনুসৰি প্ৰয়োজনীয় সকলো তথ্য সাৱধানে পূৰণ কৰক।

স্তৰ ৪: প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ আপলোড কৰক
আপোনাৰ শিক্ষাৰ প্ৰমাণপত্ৰ, বয়সৰ প্ৰমাণ, আয়ুৰ্বেদিক/নাৰ্চিং ৰাজ্য পৰিষদৰ সৈতে পঞ্জীয়ন নথিপত্ৰ, আৰু অন্যান্য যিকোনো প্ৰাসংগিক নথিপত্ৰৰ কপি স্কেন কৰাটো নিশ্চিত কৰক। আবেদন প্ৰপত্ৰত উল্লেখ কৰা ধৰণে এই নথিপত্ৰসমূহ আপলোড কৰক।

৫ম স্তৰ: পৰ্যালোচনা আৰু জমা দিয়া
আপোনাৰ আবেদন চূড়ান্ত কৰাৰ আগতে, সঠিকতাৰ বাবে প্ৰদান কৰা সকলো তথ্য পৰ্যালোচনা কৰক। কোনো ভুল এৰাই চলিবলৈ বানান, যোগাযোগৰ বিৱৰণ, আৰু অন্যান্য গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য দুবাৰ পৰীক্ষা কৰক।

৬ নং স্তৰ: আবেদন দাখিল কৰক
সকলো বিৱৰণ শুদ্ধ বুলি নিশ্চিত হোৱাৰ পিছত চি এইচ অ’ খালী পদৰ বাবে আনুষ্ঠানিকভাৱে আবেদন দাখিল কৰিবলৈ “জমা দিয়ক” বুটামটো ক্লিক কৰক।

স্তৰ ৭: নিশ্চিতকৰণ সংৰক্ষণ কৰক
সফল জমা দিয়াৰ পিছত এটা নিশ্চিতকৰণ পৃষ্ঠা ওলাব। আপোনাৰ ৰেকৰ্ড আৰু ভৱিষ্যতৰ উল্লেখৰ বাবে এই নিশ্চিতকৰণ পৃষ্ঠাৰ এটা প্ৰিন্টআউট লোৱাটো বাঞ্ছনীয়।

আবেদনৰ তাৰিখ

মনত ৰাখিব যে NAM Assam Recruitment ৰ আবেদন উইণ্ডো অহা ৫ আগষ্ট ২০২৩ চনৰ পৰা পুৱা ১১ বজাৰ পৰা খোল খাব আৰু ২৫ আগষ্ট ২০২৩ তাৰিখে মাজনিশা বন্ধ হব ৷ এই সময়সীমাৰ ভিতৰত আপুনি আবেদন প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰাটো নিশ্চিত কৰক

গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

Appy আৰম্ভ  ০৫.০৮.২০২৩ তাৰিখ
শেষ তাৰিখ ২৫.০৮.২০২৩ তাৰিখ

গুৰুত্বপূৰ্ণ লিংকসমূহ

অফিচিয়েল জাননী ডাউনলোড কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
অনলাইন আবেদন কৰক ০৫.০৮.২০২৩ তাৰিখৰ পৰা
আমাৰ সৈতে টেলিগ্ৰামত যোগদান কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
অধিক চৰকাৰী খবৰ ইয়াত ক্লিক কৰক

Related Posts

Leave a Comment